Letnia Akademia Jazzu w Wytwórni. Pośpiesz się! Ostatnie bilety jeszcze dostępne!

Kolejne koncerty w ramach Letniej Akademii Jazzu czekają melomanów w najbliższych dniach w klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29). Prezentujemy program Intl Jazz Platform.

Letnia Akademia Jazzu w Wytwórni
Letnia Akademia Jazzu w Wytwórni. Jaga Jazzist / fot. mat. pras.
5 zdjęć
Letnia Akademia Jazzu w Wytwórni
Letnia Akademia Jazzu w Wytwórni
Letnia Akademia Jazzu w Wytwórni
Letnia Akademia Jazzu w Wytwórni
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)
  • 21 lipca | niedziela | 21:00

Pixvae / Better Live

Pixvae to nazwa botanicznego eksperymentu – krzyżówki owocu palmowego i brzoskwini. W muzyce – w równie hybrydalny sposób – łączy ze sobą dwa tria i zarazem dwa przeciwstawne muzyczne style: francuską math-nois-rockową „Koumę” i kolumbijską formację „Bambazu”. 

  • 22 lipca | poniedziałek | 20:00

Część I: haalvver 

haalvver to Emilia Gołos (wokal, fortepian, elektronika) i Szymon Wójcik (elektronika, gitara elektryczna) grający połamane struktury opowiadające o egzystencjalnych niepewnościach, beznadziejnych perspektywach i niekończącej się otchłani. Ich muzyka to połączenie eksperymentalnego popu, współczesnej elektroniki i dużej dozy minimalizmu. 

Część II: Niels Broos & Jamie Peet 

Wschodzące gwiazdy free-form hip-hopu, elektroniki i jazzu. Holenderskie talenty Niels Broos i Jamie Peet połączyli siły, aby wydać swoją debiutancką wspólną EP-kę. Ten wspólny sojusz tworzy projekt, która wpisuje się w młodą współczesną scenę jazzową, poszukując osobliwych i odważnych dźwięków. 

Część III: Erlend Apneseth Trio & Maja Ratkje „Collage” 

Najnowszy projekt norweskiego zespołu Erlend Apneseth Trio powstał we współpracy z  eksperymentalną kompozytorką i wokalistką Mają Ratkje. To kolejny projekt, który premierowo zostanie zaprezentowany w Polsce na scenie Wytwórni.

  • 23 lipca | wtorek | 20:00

Część I: Tarwid /Wójciński / Szablowski

Szablowski, Tarwid i Wójciński to trzy silne osobowości muzyczne, które w niezwykły sposób znalazły drogę wzajemnego porozumienia. Groove, melodia, nagłe zwroty akcji to tylko niektóre elementy cechujące to spotkanie.

Część II: Nick Dunston Skultura

Kunszt, wirtuozeria, zaufanie, wrażliwość to filary, na których Skultura – międzynarodowy kwartet założony w Berlinie zbudował swoje elektroakustyczne i improwizowane struktury. Będzie to ich pierwszy koncert w Polsce. 

Część III: Ole Morten Vagan & Mirror Image

Mirror Image to nowy zespół składający się z najbardziej wyjątkowych głosów skandynawskiego jazzu. To eklektyczna mieszanka, w której inspiracja współczesną muzyką klasyczną łączy się z afrykańską muzyką ludową.

  • 24 lipca | środa | 20:00

Część I: Signe Emmeluth Amoeba 

Niezwykle oryginalny zespół avant-jazzowy prowadzony przez norweską saksofonistkę młodego pokolenia – Signe Emmeluth. 

Część II: ÖNDER 

Önder Jorta Terwijna to zespół składający się z kontrabasu, gitary basowej, dwóch klarnetów basowych i perkusji. Tworzą świeżą i rzadką instalację instrumentów basowych w kontekście akustyczno-elektronicznej muzyki instrumentalnej. 

Część III: Koncert mentorów 

Podczas ostatniej części tego wieczoru wystąpią mentorzy warsztatów – Signe Emmeluth, Marc Ducret, Joanna Duda, Nick Dunston, Christian Lillinger, które prowadzone będą równolegle podczas festiwalu. Po raz pierwszy artyści wystąpią w tym składzie prezentując w pełni improwizowany set.

  • 25 lipca | czwartek | 19:00

Część I: Koncert finałowy uczestników Intl Jazz Platform 

Koncert uczestników wieńczący warsztaty będzie pierwszą częścią kolejnego dnia festiwalowego.

Część II: JAGA JAZZIST

Jaga Jazzist to legendarny ośmioosobowy zespół elektroniczno-jazzowy założony w 1994 r., gdy jego główny songwriter Lars Horntveth miał zaledwie 14 lat. Koncert tej legendarnej grupy będzie z pewnością wyjątkowym wydarzenia dla wielu fanów muzyki improwizowanej, jak również dla zgromadzonych w Wytwórni uczestników warsztatów.

ZOBACZ TAKŻE