Licealiści z Łodzi z medalami na Mistrzostwach Europy w karate!

Słoweński Podčetrtek będzie miło wspominany przez Oliwiera Szkudlarka i Nikodema Gawłowskiego. Podczas XXVII Mistrzostw Europy Fudokan uczniowie XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi wywalczyli trzy medale w kategorii juniorów.

karatecy
Licealiści z Łodzi z medalami na Mistrzostwach Europy w karate! fot. mat. pras.
4 zdjęcia
karatecy
karatecy
karatecy
ZDJĘCIA (4)

Dwa przywiózł do domu Szkudlarek, który w konkurencji Enbu (walka choreograficznie ułożona) zdobył srebro, a w Kata indywidualnym sięgnął po brąz. W Endu na podium stanął też Gawłowski, który został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Młodzi zawodnicy reprezentujący Karate Team TS Sokół Aleksandrów Łódzki byli w Słowenii członkami reprezentacji Polski liczącej ponad 50 osób. Łącznie o medale w Podčetrteku rywalizowało 1200 zawodników z 23 krajów.

Warto wspomnieć, że w Kata Szkudlarek jest zdecydowanym liderem Rankingu Juniorów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Zajmuje w nim pierwsze miejsce z dorobkiem 126 pkt. Drugi w klasyfikacji Konrad Kałaszników ma na koncie 51 „oczek”. Gawłowski w tym zestawieniu jest na pozycji siódmej (24). W klasyfikacji Kumite Szkudlarek jest szósty, a Gawłowski ósmy, natomiast w rankingu Fukugo (dwubój polegający na naprzemiennym rozgrywaniu Kitei oraz Kumite) obaj zajmują odpowiednio trzecią i ósmą lokatę.