ŁKS Łódź zremisował z Cracovią. Walka do końca, ale powrót tylko z punktem

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zremisowali na wyjeździe z Cracovią Kraków 2:2. Mecz obfitował w emocje, a postawa Rycerzy Wiosny zasługuje na uznanie, bo nie poddawali się i grali do samego końca. Niestety nawet wypracowany w pocie czoła remis w żaden sposób nie zmienia sytuacji w tabeli. Łodzianie powoli powinni przygotowywać się do kolejnego sezonu w 1. lidze.

piłkarze

Goście wyszli na murawę osłabieni. Kontuzje wyeliminowały z gry m.in. Aleksandra Bobka czy Pirulo. Za kartki musi z kolei pauzować Louveau. Mimo to łodzianie od początku próbowali przejąć inicjatywę. Intensywnie atakowali bramkę Cracovii, co już w 3. minucie mogło skończyć się golem. Przed doskonałą okazją stanął Hoti, ale golkiper gospodarzy był czujny. Krakowianie szukali okazji do kontr. Ta taktyka się opłaciła. W 19. minucie Makuch oddał mocny strzał na bramkę, który został zablokowany. Z dobitką nie spóźnił się jednak Kallman. Wielka szkoda, bo ŁKS cały czas przeważał. Gospodarze tylko raz celnie strzelili, a mimo to do szatni schodzili prowadząc.

Zadowolenie Cracovii, próby ŁKS

Gospodarze wydawali się zadowoleni z wyniku. Blokowali dostęp do własnej bramki, rzadziej decydując się na kontry. To zmuszało ŁKS do szukania okazji w atakach pozycyjnych. I jedna się znalazła. W 67 min. Janczukowicz został sfaulowany w polu karnym. Sędzia miał jednak wątpliwości. Ostatecznie, po długiej analizie VAR, wskazał niepewnie na 11. metr. Rzut karny wykorzystał Ramirez. ŁKS wyrównał.

Na odpowiedź Cracovi nie trzeba było długo czekać. A zaczęło się od fatalnego błędu Ramireza, który stracił piłkę na własnej połowie! Futbolówkę przejął Kakabadze, który przypuścił rajd na bramkę łodzian i oddał strzał z dystansu. Arndt był bezradny. Bezradna nie była jednak cała drużyna. Nie poddała się i niecałe 10 minut później znów wyrównała. Tym razem w roli głównej Juić, który przyjął piłkę w polu karnym od Tejana i posłał ją do siatki.

Cracovia Kraków — ŁKS Łódź 2:2 (1:0)