Łodzianie sadzą drzewa na Olechowie. To dzięki Inicjatywie Lokalnej [ZDJĘCIA]

Wszystko zaczęło się od dobrego pomysłu. Taki przedstawili łodzianie mieszkający na Olechowie. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zasadzić nowe drzewa tam, gdzie według nich brakowało zieleni. Mieszkańcy złożyli wniosek do Urzędu Miasta Łodzi i otrzymali potrzebną pomoc w realizacji projektu.

15 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (15)

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców nowe drzewa pojawiły się u zbiegu ulic Zakładowej i Dorabialskiej. To siedem wiązów holenderskich, które urozmaicą krajobraz i zapewnią w okolicy większą bioróżnorodność. Inicjatywa pozwoliła mieszkańcom lepiej poznać swoich sąsiadów i współdziałać dla lokalnej społeczności.

Sadzonki kupiło i na miejsce dostarczyło miasto. Wnioskodawcy w ramach złożonego projektu zadeklarowali, że przygotują teren, zasadzą drzewa, a później będą o nie dbać. Takie działania wpisują się w zasady Inicjatywy Lokalnej, która powstała po to, by łodzianie mogli mieć realny wpływ na to, co dzieje się w Łodzi. Mieszkańcy, którzy zgłoszą dobry pomysł, muszą uczestniczyć też w jego realizacji. Ich zaangażowanie może mieć formę pracy społecznej, wkładu rzeczowego lub finansowego.

Więcej informacji na temat Inicjatywy Lokalnej znajdziesz tutaj.

ZOBACZ TAKŻE