Łodzianki ze Szkoły Podstawowej nr 34 zostały wicemistrzyniami Polski w siatkówce. Sukces nie zna wieku!

Łódzcy sportowcy wielkie sukcesy odnoszą w każdym wieku! Uczennice Szkoły Podstawowej nr 34 zostały wicemistrzyniami Polski w siatkówce.

Łodzianki z Szkoły Podstawowej nr 34 zostały wicemistrzyniami Polski w siatkówce. Sukces nie zna wieku!

Młode zawodniczki do kwalifikacji na Mistrzostwa Polski musiały przejść długą drogę. Najpierw były turnieje miejskie, które przeszły jak burza. Następnie wygrały finał wojewódzki, czym zapewniły sobie awans do głównej imprezy. Turniej mistrzowski odbywał się w Głuchołazach. 16 zespołów podzielono na dwie grupy po 8 drużyn. Grano systemem każdy z każdym w grupie. Najlepsze 4 z dwóch grały o miejsca 1-8. Pozostałe o miejsca 9-16. Łodzianki w ciągu trzech dni zagrały jedenaście spotkań. Wygrały aż dziesięć z nich, w całym turnieju tracąc zaledwie 4 sety. Pogromczyniami SP 34 okazały się zawodniczki z Krakowa, które okazały się triumfatorkami całej imprezy.

Skład zespołu: Hanna Derczyńska (C), Lena Kozłowska, Hanna Zalega, Nina Norbert, Wiktoria Linczewska, Valeria Kolodiazhna, Antonina Bartosik, Amelia Jończyk, Adrianna Stencel i Zuzanna Adamczyk.