Łódzkie firmy w 2022 r. zatrudnią ponad 4000 nowych pracowników. Kogo szukają?

W tym roku pojawiło się w naszym mieście kilkanaście nowych firm. Zarówno one, jak i te, które są w Łodzi już od lat, stworzyły tysiące nowych miejsc pracy.

fot. ŁÓDŹ.PL
Nowe firmy wprowadziły się do Łodzi
3 zdjęcia
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

– Ciężka praca zespołu, który zajmuje się pozyskiwaniem nowych inwestorów, pozwoliła powitać w Łodzi 14 międzynarodowych korporacji, takich jak Wella, Printful czy Marel, które gwarantują stworzenie w najbliższym czasie ponad 1300 dobrze płatnych miejsc pracy – mówi Adam Brzostowski, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego.

Nie tylko Fujitsu i Infosys

Nowe miejsca pracy, jakie powstają w Łodzi to także zasługa firm, które są z nami już od lat i ciągle się rozwijają. Clariant, Fujitsu, Infosys czy Amcor zadeklarowały w mijającym roku utworzenie ponad 2000 kolejnych stanowisk, a nadchodzącym 2022 jeszcze dodatkowych 2600.

Kolejny ważny projekt, który rozpoczął się w mijającym roku, który będzie kołem zamachowym dla Łodzi w 2022 roku, to tworząca się nowa dzielnica przemysłowa pomiędzy Ikeą a ulicą Chocianowicką.

– Uwolniliśmy ponad 185 hektarów nieużytków pod budowę firm, hal przemysłowych, magazynów. To także będą tysiące nowych miejsc pracy. Wierzę głęboko, że 2022 rok będzie jeszcze lepszy jeśli chodzi o biznes w Łodzi – mówi Brzostowski.

Łącznie, nowe i dotychczasowe firmy z branży BPO i SSC zadeklarowały utworzenie w Łodzi w 2022 roku około 4000 nowych miejsc pracy.

ZOBACZ TAKŻE