Lotnisko w Łodzi wśród najlepszych w Europie. Jest lepiej niż przed pandemią!

Lotnisko w Łodzi już po raz drugi w 2023 r. znalazło się w rankingu ACI Europe – Stowarzyszenia Europejskich Portów Lotniczych. Doceniono 48-procentowy wzrost ruchu pasażerskiego w sierpniu 2023 w porównaniu z sierpniem 2019 r. (czyli w ostatnim roku przed pandemią).

lotnisko w Łodzi
Lotnisko w Łodzi wśród najlepszych, fot. mat. pras.
4 zdjęcia
lotnisko w Łodzi
lotnisko w Łodzi
lotnisko w Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

W sierpniu 2023 r. ruch pasażerski na europejskich lotniskach był niższy o 3,4 proc. niż w ostatnim sierpniu przed pandemią. Były jednak takie lotniska, które odrodziły się po okresie przymusowego przestoju i odnotowują teraz dużo lepsze statystyki. Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta znalazł się w tej chlubnej grupie.

Lotnisko w Łodzi w gronie najlepszych

Lotnisko w Łodzi znalazło się w zestawieniu lotnisk regionalnych, obsługujących do 5 milionów pasażerów rocznie. W sierpniu 2023 r. największe wzrosty w tej grupie zanotowały włoska Perugia (+203 proc.), gruzińskie Kutaisi (+122 proc.), Tirana (+108,5 proc.), Samarkanda w Uzbakistanie (+99 proc.), chorwacki Zadar (+91,4 proc.) i właśnie Łódź (+48 proc.)

W sierpniu z lotniska w Łodzi można było polecieć do Alicante, Brukseli Charleroi, Dublina, Londynu Luton, Londynu Stansted, Mediolanu Bergamo oraz do Antalyi, Burgas, Heraklionu i Zante.  

W tym roku lotnisko w Łodzi już po raz drugi zostało wymienione wśród tych, które najlepiej radzą sobie po pandemii. W poprzednim rankingu ACI Łódź została doceniona za 38-procentowy wzrost ruchu pasażerskiego w pierwszym półroczu tego roku w porównaniu z pierwszym półroczem 2019.

SONDA

Korzystasz z lotniska w Łodzi?

ZOBACZ TAKŻE