W pierwszym półroczu w skali Polski największe wzrosty procentowe odnotowały lotniska regionalne w Poznaniu (+28 proc.), w Łodzi (+27 proc.) i we Wrocławiu (+19 proc.). Pozostałe miały wzrosty na poziomie od 2 proc. do 17 proc. Ale są też dwa porty, którym wyniki na półrocze przyniosły spore spadki. To lotniska w Olsztynie (-37 proc.) i Modlinie (-16 proc.).
Lotnisko w Łodzi w ścisłej czołówce!
Po pierwszym półroczu lotnisko w Łodzi wyprzedza lotniska w Lublinie (178 563), Bydgoszczy (170 405) i Olsztynie (40 214). Prawdopodobnie wynik lotniska w Łodzi jest lepszy, niż lotniska Szczecin-Goleniów, ale co do tego nie ma pewności, ponieważ port w Zachodniopomorskiem nie opublikował jeszcze danych za kwiecień, maj, czerwiec. Jednak na podstawie oferowania oraz wyników za pierwszy kwartał tego roku korzystniejszych dla Łodzi, można przypuszczać, że statystyki dla lotniska w centrum Polsce są lepsze.
Gdzie dolecimy z Łodzi?
Z lotniska w Łodzi można polecieć przez cały rok liniami rejsowymi do Alicante, Brukseli, Dublina, Londynu, Mediolanu i Malagi. Do końca października można korzystać z połączenia do East Midlands, które później zostanie zastąpione przez loty do Birmingham. Do połowy października można korzystać z letnich czarterów organizowanych przez biura podróży, które oferują loty z Łodzi do Turcji (Antalya, Bodrum), Bułgarii, Tunezji, Grecji (Kreta, Rodos, Zakynthos).