Mieszkania w Łodzi przy Wólczańskiej. Zielony ogród i boisko na... dachu! [WIZUALIZACJE]

Wielofunkcyjne boisko w zielonym ogrodzie na dachu (pierwsze takie w Polsce), obok basen kontenerowy, a na terenie nieruchomości – psi park z toaletą dla czworonogów i myjką. To tylko część atutów, którymi ma się szczycić inwestycja mieszkaniowa VISAVIS przygotowywana przy ul. Wólczańskiej 232.

wizualizacja domu mieszkalnego
Mieszkania w Łodzi przy Wólczańskiej (wizualizacja, fot. mat. pras.)
7 zdjęć
wizualizacja domu mieszkalnego
wizualizacja domu mieszkalnego
wizualizacja domu mieszkalnego
wizualizacja domu mieszkalnego
wizualizacja domu mieszkalnego
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Nowy dom wielorodzinny na rozległej działce (działały tam kiedyś m.in. sklep i warsztat samochodowy) planuje wznieść spółka Baltic Estate. Prace budowlane już się rozpoczęły. Pojedynczy budynek na planie odwróconej litery T będzie miał w części frontowej wysokość sześciu kondygnacji, w głębi parceli o dwie kondygnacje mniej. Łącznie ma być tam ok. 100 mieszkań – od kawalerek po dwupoziomowe penthouse’y. Na parterze od ul. Wólczańskiej powstaną lokale usługowe, a w kondygnacji podziemnej – garaż dla aut mieszkańców.

Boisko na dachu

Inwestycja będzie oferować przyszłym lokatorom duży wachlarz udogodnień, które mają ułatwić i uprzyjemnić im codzienne życie. Dach niższej części zabudowy osiedla będzie zielonym ogrodem z żywą roślinnością, strefą wypoczynkową, boiskiem do uprawiania siatkówki, koszykówki i piłki nożnej oraz podgrzewanym kontenerowym basenem o wymiarach 6 m x 2 m z przeciwprądem pozwalającym na doskonalenie techniki pływania. 

– Długa działka pozwoliła na zaprojektowanie ogrodu, który umożliwi mieszkańcom rekreację tuż za progiem mieszkania. Chcieliśmy stworzyć przestrzeń, w której będzie toczyć się życie sąsiedzkie – mówi Robert Urbański, prezes zarządu Baltic Estate.

Elementem tego ogrodu będzie m.in. specjalny wybieg dla psów z toaletą oraz myjką dla zwierząt. Osiedle ma być wyposażone we własny paczkomat, parking rowerowy, pralnię, inteligentny systemem wentylacji antysmogowej i rozwiązania smart home.  

Nazwa VISAVIS (z jęz. francuskiego „twarzą w twarz”) nawiązuje do lokalizacji inwestycji, która znajduje się naprzeciwko kampusu Politechniki Łódzkiej.

ZOBACZ TAKŻE