Mistrzostwa Polski juniorów w karate WKF. Łodzianie zdobyli aż 6 medali!

Zawodniczki i zawodnicy Klubu Karate „Champion-Team” Łódź bardzo dobrze zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski juniorów w karate WKF. Do Łodzi przywieźli sześć krążków, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu.

Karate
Karatecy z Łodzi przywieźli z mistrzostw aż 6 medali!, fot. ENVATO ELEMENTS
3 zdjęcia
Karate
Karate. Złoty medalista Maciej Fryc z trenerem
ZDJĘCIA (3)

Mistrzostwa Polski juniorów w karate WKF (World Karate Federation) zgromadziły ponad 600 uczestników z 63 klubów. Łódź reprezentowana była przez Klub Karate „Champion-Team”, z którego na czempionat pojechało 14 zawodników. Niemal połowa z nich przywiozła z imprezy medale. Po ten najcenniejszy, złoty, sięgnął Maciej Fryc, który w kumite do 55 kg był bezkonkurencyjny. Na niższym stopniu podium stawali Kacper Wojciechowski i Karolina Orzechowska. Łodzianie zdobyli również trzy brązowe krążki. Tomasz Janicki może czuć lekki niedosyt, bo był o włos od finału, ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium w kategorii do 52 kg. Borys Olczyk mógł walczyć o złoto z klubowym kolegą Maciejem Frycem, ale musiał zadowolić się brązem. Z medalem na szyi do Łodzi wróciła również Zuzanna Krzemińska, która zajęła trzecie w miejsce w kategorii do 53 kg.