Monopolis 2.0: 50-metrowa wieża nad zabytkowymi fabrykami [ZDJĘCIA]

Ma 12 kondygnacji, 50 metrów wysokości i prawie dziesięć tysięcy mkw. powierzchni biurowych oraz usługowych. W Monopolis trwają już ostatnie prace wykończeniowe i na przełomie roku powiększy się o nowy biurowiec.

fot. Stefan Brajter
Wieża Monopolis 2.0
9 zdjęć
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Wieża, górująca nad ceglanymi budynkami dawnego Monopolu Wódczanego, zaoferuje 8800 mkw. biur, 930 mkw. lokali usługowych i ponad 100 miejsc parkingowych w podziemnym garażu, który rozciąga się pod wszystkimi budynkami Monopolis. 

Parking będzie dostępny dla wszystkich gości odwiedzających lokale gastronomiczne, piekarnię, muzeum, galerię sztuki, teatru oraz biura.

Monopolis: połączenie tradycji z nowoczesnością

Pięć górnych kondygnacji, wycofanych względem niższych pięter, to nowoczesna, aluminiowo-szklana fasada z oświetleniem LED. Dolną część elewacji pokrywa korten, specjalnie patynowana blacha o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne. Jego rdzawy kolor doskonale koresponduje z wyglądem zabytkowych budynków z czerwonej cegły.  

Wygląd budynku łączy historię z przyszłością, jednak wnętrze i konstrukcja bazują już wyłącznie na najnowszych technologiach. Budynek posiada m.in. superszybkie i ciche windy, dwa niezależne źródła zasilania energii elektrycznej, podłogi techniczne, system klimatyzacji z nawilżaniem powietrza, a także BMS, czyli zarządzanie mechanizmami automatycznego sterowania w inteligentnym budynku. 

Wieża Monopolis 2.0 ma także certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, czyli najwyższą z możliwych not dla obiektów przyjaznych środowisku.

Fabryczna Łódź - piękna historia

– Wierzę, że naszą inwestycją wpisujemy się w kreowanie wizerunku Łodzi, jako miasta nowoczesnego, przyjaznego biznesowi, a zarazem opartego na pięknej fabrykanckiej historii. Monopolis tworzone jest z myślą o ludziach, przyjaznym miejscu pracy i spędzaniu wolnego czasu – podkreśla Krzysztof Witkowski, prezes Virako. 

Jakość przemiany starej fabryki podkreślają przyznane Monopolis nagrody. W ub.r. kompleks został nagrodzony tytułem najlepszej inwestycji wielofunkcyjnej na świecie w konkursie MIPIM Awards 2020, a w ostatnich dniach przyznano również prestiżowy tytuł „Budowy Roku 2020”. 

ZOBACZ TAKŻE