MPK Łódź: Naprawa torowiska na Rzgowskiej potrwa dłużej. Pojedzie komunikacja zastępcza

Awaria torowiska na ul. Rzgowskiej okazała się większa niż początkowo zakładano. Prace umożliwiające bezpieczne poruszanie się tramwajów na tym odcinku potrwają do końca przyszłego tygodnia.

MPK Łódź: Naprawa torowiska na Rzgowskiej potrwa dłużej
MPK Łódź: Naprawa torowiska na Rzgowskiej potrwa dłużej
3 zdjęcia
MPK Łódź: Naprawa torowiska na Rzgowskiej potrwa dłużej
MPK Łódź: Naprawa torowiska na Rzgowskiej potrwa dłużej
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

We wtorek (28 listopada) okazało się, że konieczna jest pilna naprawa torowiska na ul. Rzgowskiej. MPK Łódź przystąpiło do natychmiastowej naprawy. Początkowo wydawało się, że uda się przywrócić ruch na tym odcinku już 1 grudnia. Niestety po rozpoczęciu prac okazało się, że awaria jest znacznie większa niż początkowo zakładano. Dodatkowo konieczne jest przeprowadzenie robót także na kolejnych fragmentach, co wydłuży czas wyłączenia tego odcinka z ruchu tramwajowego do końca przyszłego tygodnia.

Zastępcza komunikacja MPK Łódź

Aby zrekompensować pasażerom brak tramwajów na ul. Rzgowskiej (oprócz kursujących nią linii 52, 56, 62, 63, 70 i 75), do krańcówki Komorniki wydłużona zostanie linia 57, uruchomiona będzie też autobusowa linia zastępcza T3 na trasie: pl. Niepodległości – Rzgowska, Kurczaki, Sternfelda, św. Wojciecha, Rzgowska, Broniewskiego, rondo Insurekcji Kościuszkowskiej, Broniewskiego, Rzgowska – pl. Niepodległości.

Tramwaje linii 3 od przystanku Piotrkowska Centrum pojadą na Widzew, a linii 19 od pl. Niepodległości do ronda im. Lotników Lwowskich, gdzie zawrócą. Linia 16 kursować będzie z Teofilowa do ronda im. Lotników Lwowskich, a następnie ul. Pabianicką i ul. Piotrkowską do przystanku Piotrkowska Centrum.

ZOBACZ TAKŻE