Najlepszy Dyplom Inżynierski Politechniki Łódzkiej. Poznaliśmy wyniki konkursu [WIZUALIZACJE]

W czwartek, 30 stycznia, o godz. 18:00, w pałacyku Lurkensa przy al. Kościuszki 33 odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia IV edycji Konkursu na Najlepszy Dyplom Inżynierski Roku. Wyłoniono dwie zwyciężczynie konkursu!

Łódź. Najlepszy Dyplom Inżynierski Politechniki Łódzkiej. Poznaliśmy wyniki konkursu
Najlepszy Dyplom Inżynierski Politechniki Łódzkiej. Poznaliśmy wyniki konkursu
6 zdjęć
Łódź. Najlepszy Dyplom Inżynierski Politechniki Łódzkiej. Poznaliśmy wyniki konkursu
Łódź. Dyplom inżynierski Zuzanny Lesik
Łódź. Dyplom inżynierski Zuzanny Lesik
Łódź. Dyplom inżynierski Julii Jakubczyk
Łódź. Dyplom inżynierski Julii Jakubczyk
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Koło Naukowe Studentów Architektury „IX Piętro” z Politechniki Łódzkiej, we współpracy z łódzkim oddziałem SARP ponownie zorganizowało Konkurs na Najlepszy Dyplom Inżynierski Roku. Przedsięwzięcie od dwóch lat posiada Honorowy Patronat Prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej oraz patronat medialny czasopisma „Architektura i Biznes”.

Konkurs odbywa się corocznie od 2021 roku i promuje najlepsze dyplomy inżynierskie z dziedziny architektury, architektury wnętrz, planowania przestrzennego i urbanistyki. W tegorocznej edycji zgłoszono 15 prac, a łącznie we wszystkich edycjach – 90. Jury składało się z uznanych architektów, nauczycieli akademickich i przedstawiciela samorządu, a także dyplomanty nagrodzonego w poprzednim roku.

Głównymi kryteriami oceny były wartości architektoniczne i urbanistyczne, nowatorstwo, wpływ na otoczenie oraz zrównoważony rozwój. Promowano zagadnienia projektowania uniwersalnego, szczególnie w kontekście starzejącego się społeczeństwa.

Najlepszy Dyplom Inżynierski Politechniki Łódzkiej. Zwycięskie projekty

Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Lesik, prezentując Projekt Ośrodka Integracji Sensorycznej w Lublińcu. Koncepcja projektu opiera się na holistycznym podejściu do terapii sensorycznej, integrując przestrzeń rehabilitacyjną, edukacyjną i społeczną. Ośrodek został zaprojektowany jako miejsce otwarte, inkluzywne, sprzyjające terapii oraz codziennemu funkcjonowaniu osób z zaburzeniami sensorycznymi.

Drugie miejsce zajął Projekt Obiektu Funeralnego w Postołowie, autorstwa Julii Jakubczyk. Dyplom stanowi wyjątkowy przykład architektury refleksyjnej i emocjonalnej, odpowiadającej na współczesne potrzeby związane z procesem żałoby i pamięci o zmarłych. To przemyślana przestrzeń, łącząca funkcję ceremonialną, terapeutyczną i symboliczną, oferująca miejsce godnego pożegnania bliskich oraz wsparcia dla osób pogrążonych w żałobie.

ZOBACZ TAKŻE