Narzuty na inkubatory trafią do szpitali. Projekt zainicjowała fundacja MatkoweLove

Na oddziały neonatologiczne szpitali trafią narzuty na inkubatory. To dzięki połączeniu sił łódzkiej Fundacji MatkoweLove, która od lat wspiera wcześniaki i ich rodziców, oraz polskiego przemysłu włókienniczego, z którego słynie Łódź.

grupa ludzi i kocyki
Narzuty na inkubatory trafią do szpitali
3 zdjęcia
grupa ludzi i kocyki
grupa ludzi i kocyki
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Projekt #MamOkoNaOKO został zainicjowany przez Fundację MatkoweLove Wsparcie Wcześniaka, która od lat wspiera wcześniaki oraz ich rodziców w całej Polsce. Jego celem jest przekazanie narzut na inkubatory, których zadaniem jest ochrona małych pacjentów przed nadmierną ilością bodźców obecnych na oddziałach neonatologicznych.

– Narzuty to ważny element wsparcia wcześniaków przebywających w inkubatorach. Ich zadaniem jest ochrona małych pacjentów przed nadmierną stymulacją pochodzącą ze środowiska zewnętrznego. Ostre światło. Migające alarmy. Sztuczne oświetlenie. To elementy, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój niedojrzałego wcześniaka i jego wzrok. Musimy bowiem pamiętać, że przedwcześnie urodzone dziecko, zamiast leżeć w inkubatorze, powinno jeszcze przebywać w łonie matki, a tam nie ma tak intensywnego światła, migających alarmów, czy ostrego sztucznego oświetlenia. Narzuty mają za zadanie odciąć wcześniaki od bodźców, które im nie służą – wyjaśnia dr Katarzyna Dyńska-Kukulska, prezeska Fundacji MatkoweLove Wsparcie Wcześniaka.

W ramach projektu na oddziały neonatologiczne w całej Polsce trafi 500 narzut na inkubatory. Inicjatywa ta połączyła działania Fundacji z polskim przemysłem mody w ramach współpracy ze Związkiem Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan.

Fundacja MatkoweLove Wsparcie Wcześniaka będzie przekazywać narzuty systematycznie na kolejne oddziały neonatologiczne polskich szpitali. Pierwsza partia planowo powędrowała na oddział neonatologiczny o 3 stopniu referencyjności do Szpitala im. M. Madurowicza w Łodzi symboliczne z okazji Dnia Ojca.

ZOBACZ TAKŻE