Nie dla przemocy. Przyjdź do Fabryki Aktywności Miejskiej w Łodzi i dowiedz się, jak jej przeciwdziałać

Aż 79% dzieci i nastolatków w Polsce przynajmniej raz w swoim życiu doświadczyło przemocy. Przytłaczające statystyki nie pozwalają na milczenie, a bezczynność wobec problemu jest niemal jak przyzwolenie na nią. Jak przeciwdziałać temu zjawisku? Jak pomagać pokrzywdzonym? W sobotę, 5 kwietnia w Fabryce Aktywności Miejskiej w Łodzi próby odpowiedzi na te pytania podejmą się Fundacja „Otwórz Oczy” oraz zaproszeni przez nią goście.

Łódź. Nie dla przemocy. Przyjdź do Fabryki Aktywności Miejskiej w Łodzi i dowiedz się, jak jej przeciwdziałać
Nie dla przemocy. Przyjdź do Fabryki Aktywności Miejskiej w Łodzi i dowiedz się, jak jej przeciwdziałać

Inspiracją do poruszenia tematu jest wystawa malarstwa Joanny Mareckiej, którą od wtorku, 1 kwietnia (do 12 kwietnia) można zwiedzać w Fabryce Aktywności Miejskiej w Łodzi (ul. Tuwima 10). Zapadające w pamięć obrazy będą tłem dla panelu dyskusyjnego pt. „Cisza przed krzykiem – Porozmawiajmy o przemocy”, w którym udział wezmą: Iwona Rudnicka – założycielka Fundacji „Otwórz Oczy”, której misją jest wspieranie kobiet w kryzysie, Joanna Marecka – pedagożka zdrowia, konsultantka kryzysowa, artystka, pedagożka/terapeutka, Daria Garwicka-Strzelecka – członkini Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łodzi i Zarządu Stowarzyszenia Samopomocowego „Abakus”, oraz Marzena Kościukiewicz – poetka pisząca o emocjach, która opowie swoją historię, aby zainspirować innych do wyjścia z przemocowej relacji. Rozmowę poprowadzi Monika Mularska-Kucharek, prezeska Fundacji Łódzka Akademia Kobiecości.

Po dyskusji odbędą się warsztaty: „Usłysz mnie – jak porozumiewać się bez przemocy” (prowadząca: Joanna Marecka) oraz „Jestem dla Ciebie – jak wesprzeć osobę w uwolnieniu się od przemocy” (prowadząca: Magdalena Pokora-Tarnowska). Uczestnicy wydarzenia będą mogli na miejscu uzyskać informacje, gdzie zgłosić się po pomoc w razie potrzeby. Wstęp wolny.

Harmonogram:

  • godz. 12:00 – powitanie
  • godz. 12:15 – panel dyskusyjny
  • godz. 13:15 – czas na oglądanie wystawy i rozmowy
  • godz. 13:45 – warsztaty „Jestem dla Ciebie – jak wesprzeć osobę w uwolnieniu się z przemocy”
  • godz. 15:15 – przerwa
  • godz. 15:30 – warsztaty „Usłysz mnie – jak porozumiewać się bez przemocy”

ZOBACZ TAKŻE