Noc Muzeów wraca na ulice Łodzi po pandemicznej przerwie. Będzie się działo!

Łódzkie muzea znowu staną się najpopularniejszymi miejscami do odwiedzenia w pewien majowy wieczór i noc. Popularna impreza wraca w pełnym wydaniu po dwuletniej, pandemicznej przerwie.

fot. ŁÓDŹ.PL
Noc Muzeów wraca po pandemicznej przerwie

Łódzkie muzea i galerie znowu zapełnią się gośćmi. W Noc Muzeów zaproszą odwiedzających na specjalnie przygotowane zwiedzanie, wydarzenia, a często także do niedostępnych na co dzień atrakcji. 

Po dwóch latach wraca Noc Muzeów. W tym roku przypada z 14 na 15 maja. Tradycyjnie już rozpocznie się o godz. 18:00 w sobotę. I równie tradycyjnie muzea będziemy mogli zwiedzać przeważnie do godz. 1:00 w nocy.

Noc Muzeów to wydarzenie organizowane w wielu europejskich krajach. W Łodzi zawsze ściągało tysiące odwiedzających. Do najpopularniejszych muzeów, np. Dętki pod placem Wolności czy Muzeum Kinematografii, kolejki ustawiały się nawet wczesnym popołudniem. 

Na czas pandemii wydarzenie przeniosło się do sieci, a muzea mogliśmy zwiedzać z kanapy w domu. W tym roku możemy się wreszcie szykować na wiosenny spacer, a w świętowanie włączyła się nawet pogoda – zgodnie z prognozami czeka nas przyjemny, majowy wieczór i noc.

Zasadą Nocy Muzeów jest promocyjna cena za wejście do poszczególnych instytucji wynosząca maksymalnie 1 zł. Większość muzeów rezygnuje jednak nawet z tej symbolicznej opłaty i udostępnia swoje progi za darmo.

Więcej o zbliżającej się Nocy Muzeów i atrakcjach przygotowanych przez instytucje przeczytacie wkrótce na Łódź.pl

ZOBACZ TAKŻE