Nowa Biblioteka Miejska w Łodzi. „Traf" otwiera się przy Cieszkowskiego [ZDJĘCIA]

W środę (25 maja) dla czytelników otwiera się kolejna wyremontowana filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi – Biblioteka Traf przy ul. Cieszkowskiego 11A, która przygotowała z tej okazji wiele atrakcji.

fot. Biblioteka Miejska w Łodzi
Kolejna wyremontowana filia Biblioteki Miejskiej
9 zdjęć
fot. Biblioteka Miejska w Łodzi
fot. Biblioteka Miejska w Łodzi
fot. Biblioteka Miejska w Łodzi
fot. Biblioteka Miejska w Łodzi
fot. Biblioteka Miejska w Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Biblioteka Traf oferuje swoim czytelnikom księgozbiór ponad 16 tysięcy książek i dużą – ponad 200 mkw. – ciekawie zagospodarowaną przestrzeń. Dla miłośników literatury grozy, sensacji i kryminału atrakcją będzie specjalnie przygotowana, klimatyczna, mroczna sala, w której będą mogli zanurzyć się w lekturze swojego ulubionego gatunku i dodatkowo poczuć atmosferę, jaką tworzy jej wystrój. Wydzielona została także strefa dla najmłodszych z ogromnym statkiem pirackim na ścianie.

Rozwój i integracja

Będzie to miejsce przyjazne dla wszystkich, w którym można rozwijać zainteresowania na licznych warsztatach i wydarzeniach, spotkać się ze znajomymi lub odpocząć w towarzystwie książki w bardzo wygodnych fotelach. 

W Bibliotece Traf integrować się będzie mogła lokalna społeczność. We współpracy z Centrum OPUS realizowany jest tu projekt Międzynarodowej Strefy Aktywności Sąsiedzkiej. W jego ramach przewidziane są takie inicjatywy jak kawiarenki językowe, warsztaty rodzinne, spacery z przewodnikiem, a w najbliższym czasie Dzień Dziecka i Piknik Sąsiedzki.

Na otwarcie Biblioteki Traf

W pierwszych dniach funkcjonowania biblioteki na młodzież i dzieci czeka masa atrakcji. 

– Zapraszamy do zabawy „Ahoj przygodo!”, a w niej grę w statki „TRAFiony zatopiony”, memory „TRAF do pary”, warsztaty plastyczne, na których zrobimy papierowe statki i morskie stworzenia – mówi Joanna Strzelec z Biblioteki Miejskiej w Łodzi. – Zajęcia edukacyjne, warsztaty oraz różnorodne aktywności będą stałym elementem wydarzeń w Trafie.

Pod koniec maja, w ramach projektu Learning Circles in Libraries, w bibliotece rozpocznie działalność jedyny w Łodzi Klub Wiedzy „Grafika dla laika”. Będą to spotkania dla dorosłych, na których można podzielić się wiedzą i nabyć umiejętności z obsługi aplikacji i podstawowych programów graficznych.

W bibliotece nie zabraknie oczywiście spotkań z pisarzami. Pierwsze odbędą się z Łukaszem Barysem i Kazimierzem Kyrczem już w pierwszych dniach po otwarciu.

ZOBACZ TAKŻE