Nowe mieszkania przy Rewolucji w Łodzi? Deweloper czeka na zielone światło [WIZUALIZACJE]

Deweloper z Kielc chce wybudować w Łodzi zespół dwóch budynków mieszkalnych przy zastosowaniu przepisów specustawy „lex developer" o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych. W ten sposób miałoby powstać ponad 300 mieszkań.

Łódź. Przy Rewolucji powstaną nowe mieszkania?
Przy Rewolucji w Łodzi powstaną nowe mieszkania? Deweloper czeka na zielone światło
5 zdjęć
Łódź. Przy Rewolucji powstaną nowe mieszkania?
Łódź. Przy Rewolucji powstaną nowe mieszkania?
Łódź. Przy Rewolucji powstaną nowe mieszkania?
Łódź. Przy Rewolucji powstaną nowe mieszkania?
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Do Rady Miejskiej w Łodzi w połowie lutego wpłynął wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji planowanej przy ul. Rewolucji 1905 r. 61. O ile radni przychylą się do zamysłów dewelopera, kielecka firma planuje tam budowę „dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi i częścią garażową w parterze oraz niezbędną infrastrukturą techniczną”.

Na dwóch działkach o łącznej powierzchni 5285 mkw., po wyburzeniu obecnej tam niskiej zabudowy, miałyby stanąć dwa budynki – niższy, o siedmiu kondygnacjach, od strony ul. Rewolucji 1905 r., a w głębi parceli wyższy, liczący osiem kondygnacji (do 24 metrów). Oba gmachy będą współdzielić dwukondygnacyjną podziemną halę garażową dla pojazdów przyszłych lokatorów (ponad 300 miejsc parkingowych). 

Fasadę frontową ma stanowić północna elewacja domu od strony ul. Rewolucji 1905 r. Zaprojektowano ją w formie stopniowanej – do czwartej kondygnacji (13 metrów) ma tworzyć pierzeję ulicy, a powyżej kondygnacji piątej zostanie cofnięta o 1,5 metra. Parter od strony wschodniej ma akcentować podcień z rzeźbą o symbolice związanej z miastem. Od tej strony planuje się ciąg pieszo-jezdny prowadzący w głąb działki, który zapewni wjazd do garaży w parterze i podziemiach oraz dojście do wejścia głównego.

Teren nie jest objęty miejskim planem zagospodarowania przestrzennego, a koncepcja urbanistyczno-architektoniczna inwestycji uzyskała aprobatę służb Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

ZOBACZ TAKŻE