Nowe połączenia autobusowe ŁKA. Na jednym bilecie z Brzezin do Łodzi [SZCZEGÓŁY]

Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchamia kolejne połączenia autobusowe. Tym razem to linie, które połączą Łódź z bezpośrednimi przedmieściami. Autobusy ŁKA dowiozą pasażerów z Brzezin do Andrespola i Woli Rakowej do Bedonia. Stamtąd będzie można dojechać już pociągiem bezpośrednio do Łodzi.

Nowe połączenia autobusowe ŁKA. Na jednym bilecie z Brzezin do Łodzi
Nowe połączenia autobusowe ŁKA. Na jednym bilecie z Brzezin do Łodzi

Nowe linie autobusowe ŁKA zostaną uruchomione już 9 czerwca, czyli w najbliższą niedzielę. Pasażerowie długo czekali na taką ofertę przewozową, bo do tej pory np. mieszkańcy Brzezin, żeby dojechać do Łodzi, najczęściej wybierali samochód. Teraz będą mieli alternatywę. Na jednym bilecie będą mogli dojechać do Andrespola, a stamtąd pojechać pociągiem ŁKA do Łodzi. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapowiedziała, że do końca wakacji wszystkie przejazdy autobusami są bezpłatne.

Już 8 linii dojazdowych

Łódzka Kolej Aglomeracyjna od dłuższego czasu uruchamia już linie autobusowe, które mają dowozić pasażerów do pociągów. Dzięki nim mieszkańcy miejscowości, gdzie nie ma linii kolejowych, zyskują połączenie z resztą regionu. Łącznie z dwoma nowymi, linii autobusowych ŁKA w województwie jest już 8. Można nimi dojechać np. z Rawy Mazowieckiej do Rogowa, z Leźnicy Wielkiej przez Parzęczew do Ozorkowa, czy ze Szczercowa przez Zelów do Łasku.

ZOBACZ TAKŻE