Nowoczesny tramwaj w MPK Łódź. Tak Moderus Gamma wygląda z bliska [ZDJĘCIA]

Nowoczesny, niskopodłogowy i klimatyzowany. Pierwszy z 30 nowych tramwajów Moderus Gamma jest już w Łodzi. Jak dokładnie wygląda i czym może się pochwalić?

6 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Tramwaje są w pełni klimatyzowane, wyposażone w monitoring, informację pasażerską, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, a także z miejscem do bezpiecznego przewozu rowerów. Wewnątrz przedziału pasażerskiego zostało zamontowane oświetlenie w technologii LED. Nowe tramwaje będą obsługiwane w przebudowanej zajezdni Chocianowice.

Więcej o tramwaju Moderus Gamma przeczytacie TUTAJ

Wzór tramwajów dla MPK Łódź wybrali mieszkańcy

Wzór  malowania nowych tramwajów wybrali sami łodzianie. W internetowym głosowaniu wzięło udział 19,6 tys. osób. Zwycięski projekt charakteryzuje się żółtymi pasami pod i nad oknami nawiązując do klasycznego schematu malowania pojazdów MPK Łódź. Równocześnie kształt wykroju żółtych pasów uwydatnia smukłe i dynamicznie zaprojektowaną formę ściany czołowej. Wartość zakupu 30 tramwajów to  268,5 mln zł.


Projekt pn. "Kompleksowy program integracji sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej  wraz z zakupem taboru do obsługi trasy W-Z oraz innych linii komunikacyjnych i modernizacją zajezdni tramwajowych w Łodzi" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr POIS.06.01.00-00-0047/16-00 zawartej w dniu 15 grudnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE