Nowy Punkt Pracy Socjalnej otwarto przy al. Piłsudskiego 154 [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Śródmieścia oraz Widzewa mogą korzystać już z nowego Punktu Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi uruchomionego przy al. Piłsudskiego 154 (w pobliżu skrzyżowania z ul. Widzewską i ul. Wałową).

fot. ŁÓDŹ.PL
Komfortowe miejsce dla pracowników i petentów
6 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Placówka zajmuje cały, dwupiętrowy, niezależny budynek. Każda osoba zgłaszająca się do nowego Punktu Pracy Socjalnej może otrzymać różnego rodzaju wsparcie dostosowane do konkretnej sytuacji życiowej informacje na temat udzielanych świadczeń, zasad ich przyznawania oraz wysokości, informacje są udzielane zarówno na miejscu, jak i telefonicznie.

Pomoc psychologa i pedagoga

Na parterze budynku znajduje się sala obsługi, w której łodzianie zainteresowani uzyskaniem wsparcia i pomocy mogą spotkać się z pracownikiem socjalnym. Na tym samym poziomie jest ulokowany także pokój dla psychologa oraz pedagoga. Dwa pozostałe piętra to miejsce dla pracowników socjalnych, koordynatorów oraz asystentów rodzin – na każdym z nich znajduje się m.in. aneks kuchenny przeznaczony do dyspozycji wszystkich zatrudnionych.

Komfortowe miejsce dla pracowników i petentów

– Dokładamy wszelkich starań, by systematycznie poprawiać zarówno komfort obsługi mieszkańców Łodzi mierzących się z trudnościami życiowymi, których z naszej strony próbujemy otoczyć różnym rodzajem wsparcia, jak również warunki funkcjonowania naszych pracowników – mówi Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi ds. pomocy środowiskowej. – Dlatego też cieszy nas niezmiernie każda nowa lokalizacja, która przyczynia się do ulepszenia tego komfortu i warunków. W ubiegłym roku uruchomiliśmy całkowicie nowy Punkt Pracy Socjalnej w zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Tuwima 35, a w 2020 r. – całkowicie nowy Punkt Pracy Socjalnej przy ul. Wielkopolskiej 53.

Dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Budynek przy al. Piłsudskiego 154 jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – jest wyposażony m.in. w podjazdy, a korytarze są na tyle szerokie, by bez problemu mogły przemieszczać się po nich także osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Tuż przy obiekcie znajduje się parking samochodowy, w planach jest także montaż stojaków na rowery. 

Zgłoś się po wsparcie

Nowy Punkt Pracy Socjalnej przy al. Piłsudskiego 154 o łącznej powierzchni blisko 500 mkw. to miejsce pracy dla 38 osób, które wcześniej wykonywały swoje obowiązki w obiektach przy ul. Piotrkowskiej 61 oraz przy al. Piłsudskiego 67. Nowa placówka jest czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00–16:00, a we wtorki w godz. 9:00–17:00. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać także pod numerami telefonów: (42) 677 15 50 (wew. 30) lub (42) 677 15 52 (wew. 30).

ZOBACZ TAKŻE