Nowy rozkład jazdy PKP od września. Sporo zmian dla łodzian [SZCZEGÓŁY]

Od pierwszego września zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy PKP. Dla łodzian oznacza to kilka nowości, a także przyśpieszenie przejazdów na niektórych relacjach. Najbardziej zadowoleni będą pasażerowie, którzy często jeżdżą do Warszawy. Łatwiej będzie również podróżować po samym mieście.

Pociąg
Nowy rozkład jazdy PKP

Zmiana rozkładu jazdy na kolei to nic nowego. Ten zmienia się co kwartał. Najnowszy będzie obowiązywać od pierwszego września do 9 listopada. Jedną z największych zmian jest nowe, codzienne i bardzo szybkie połączenie do Warszawy. PKP Intercity wypuści na tory skład Esperanto, który odjedzie z Łodzi Fabrycznej w kierunku Białegostoku o 8:13. Co ważne zatrzyma się tylko na stacji Widzew, a później dopiero w Warszawie. Dzięki temu na stacji Warszawa Zachodnia będzie można wysiąść po nieco ponad godzinie. To rewolucyjna zmiana. Pociąg do Białegostoku dojedzie po niespełna trzech godzinach.

Dla podróżnych dojeżdżających do Warszawy dobrą wiadomością będzie również na pewno powrót większości składów z Łodzi na dworzec Warszawa Centralna. Do tej pory część składów zatrzymywała się poza centrum, na Warszawie Gdańskiej.

Pociągiem po Łodzi

Nowości szykuje także Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Będzie więcej połączeń ze stacji Łódź Widzew do Zgierza, przez Stoki. Mniej składów natomiast zatrzyma się na stacji Łódź Kaliska. Ze względu na przebudowę stacji jeden z pociągów relacji Pabianice — Łódź pojedzie przez Chojny do Łodzi Widzewa.

Łodzian często podróżujących po mieście z pewnością ucieszy informacja o honorowaniu biletów ŁKA w pociągach Intercity. Będą oni mogli jeździć składami tego przewoźnika na odcinkach Widzew — Łódź Kaliska — Łódź Żabieniec — Zgierz — Ozorków, a także pomiędzy Łodzią Fabryczną a Koluszkami. W najnowszym rozkładzie pojawią się również nowe, niedawno wybudowane przystanki. Będzie można skorzystać m.in. z przystanku Łódź Zarzew, czy Głowno Północne. Wszystkie zmiany, nowe godziny odjazdów, a także nowe połączenia można znaleźć już na stacjach kolejowych, a także w internecie, na stronach przewoźników i w Portalu Pasażera.

ZOBACZ TAKŻE