Odkryj polskie winnice na festiwalu Polisz Wino w Łodzi. Degustacje, piknik i letni chill

Aż 30 winnic z całego kraju, niezliczona liczba etykiet do degustacji, warsztaty ze specjalistami, a do tego regionalne sery, pieczywo, oliwy, kawa i łódzkie burgery – wszystkie te atrakcje będą czekać na łodzian w sobotę, 15 czerwca podczas drugiej edycji festiwalu „Polisz Wino”, organizowanemu przez sklep Mucha w Kieliszku.

Festiwal polskich win Polisz Wino w Łodzi
To druga edycja festiwalu Polisz Wino w Łodzi / fot. Mucha w kieliszku
4 zdjęcia
Festiwal polskich win Polisz Wino w Łodzi
Festiwal polskich win Polisz Wino w Łodzi
Festiwal polskich win Polisz Wino w Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

W wydarzeniu weźmie udział 30 polskich wystawców, m.in. z województw małopolskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Nie zabraknie też reprezentacji z łódzkiego! Każde stoisko zaprezentuje własne produkty, a wśród nich znajdą się napitki musujące, białe, czerwone, różowe, wytrawne, słodkie, biodynamiczne, a także cydry i miody pitne.

Dobre jedzenie? Oczywiście!

Na festiwalu pojawią się gospodarze z własnoręcznie wyrabianymi serami (kozimi i krowimi), pieczywem czy oliwami. Przy ul. Proletariackiej 21/23 zaparkuje food truck z burgerami od Gastromachiny. Podczas wydarzenia dostępna będzie też oferta dla kawoszy – wystawcą będzie palarnia Asteria.

Zasady są proste

Dostępne są trzy rodzaje wejściówek: za 60 zł z opaską czerwoną dostaniemy książeczkę, mapkę i trzy żetony, za 70 zł z opaską zieloną dostaniemy do tego pamiątkowy kieliszek z grawerunkiem. Wejściówka za 15 zł upoważnia jedynie do wejścia na teren festiwalu (opcja dla osób niepijących). Wszystkie przekąski i potrawy będą płatne u wystawców. Start imprezy jest zaplanowany na godz. 14:00.

ZOBACZ TAKŻE