Orientarium Zoo Łódź. Ferie zimowe pełne atrakcji. Ciekawostką zajęcia teatralne!

W Orientarium ZOO Łódź w ferie nikt nie będzie się nudził. Od 16 stycznia, w czasie zimowej przerwy można liczyć na wyjątkowe atrakcje: spacer z edukatorem, warsztaty teatralne, specjalne pokazowe karmienia.

Orientarium Zoo Łódź. Ferie zimowe pełne atrakcji!
Orientarium Zoo Łódź. Ferie zimowe pełne atrakcji!

Jak pachną binturongi? Dlaczego w basenie słoni pływają ryby? Jak nazywają się małe wyderki orientalne i z kim dzielą wybieg? Takie informacje to tylko część wiadomości, jakie będzie można zdobyć w trakcie specjalnie organizowanych spacerów po Orientarium Zoo Łódź.

W ramach biletu wstępu, edukatorzy codziennie będą oprowadzać 30-osobowe grupy. Wycieczki zaplanowano zarówno w popołudnia, jak i o poranku. W pierwszym tygodniu ferii spacery będą startować w poniedziałek, środę i piątek o godz. 11:00 oraz o godz. 14:00 we wtorek i czwartek. W drugim tygodniu zimowych ferii na popołudniowe spacery będzie można wybrać się w poniedziałek środę i piątek, a od rana – we wtorek i czwartek.

Ferie zimowe w Orientarium Zoo Łódź

W trakcie ferii będzie można zajrzeć nie tylko za kulisy wybiegów, ale także za kulisy teatralne. Orientarium Zoo Łódź wspólnie z Teatrem Muzycznym w Łodzi szykuje warsztaty „O-Twórz Teatr w Orientarium”. Uznani aktorzy i instruktorzy teatralni, Joanna i Szymon Nygard, wybiorą się ze zwiedzającymi na spacer po ogrodzie. Wspólnie poznają zwyczaje zwierząt, ale też w kreatywny sposób przyjrzą się ich zachowaniom, tworząc ciekawe interpretacje i snując opowieści o zwierzakach.

Tuż po spacerze dorośli i dzieci pod okiem prowadzących zgłębią tajniki pracy aktora. W trakcie warsztatów uczestnicy nabiorą odwagi, aby mówić głośno  oraz nabiorą świadomości gestu i ruchu. Prowadzących widzowie mogli zobaczyć w takich produkcjach jak: „Ranczo”, „Ultraviolet” czy ostatnio „Koronie Królów. Jagiellonowie”, w Łodzi widzowie mogą zobaczyć aktorów na deskach Teatru Muzycznego czy Teatru Arlekin. Warsztaty familijne są przeznaczone dla jednego opiekuna z dzieckiem w wieku od 8 do 12 lat. Bilet wstępu, w ramach którego można zwiedzić Orientarium i wziąć udział w warsztatach, kosztuje 100 zł (dziecko + opiekun). W trakcie ferii odbędą się trzy takie spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy poprzez zapisy@ZOO.lodz.pl.

ZOBACZ TAKŻE