Orientarium Zoo Łódź z nowymi godzinami otwarcia. Sprawdź, do której można zwiedzać

Od października zmieniają się godziny otwarcia Orientarium Zoo Łódź. Sprawdź, do której będzie można zwiedzać obiekt.

fot. ŁÓDŹ.PL
Orientarium Zoo Łódż z nowymi godzinami otwarcia
6 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Przez cały październik Orientarium Zoo Łódź będzie można zwiedzać od 9:00 do 17:00. W listopadzie zwiedzający będą mogli spacerować po budynku Orientarium Zoo Łódź do 17:00, a po ogrodzie zewnętrznym do 15:30. W kasach kupimy bilety codziennie w godz. 9:00 do 16:00. Biuro Obsługi Klienta będzie czynne od 9:00 do 17:00.

Orientarium Zoo Łódź jest czynne codziennie bez względu na pogodę. – Dzięki temu, że w tym roku otworzyliśmy nowoczesne Orientarium Zoo Łódź, nasi zwiedzający mogą komfortowo spacerować po obiekcie i w słońcu i w deszczu. Cała nowoczesna przestrzeń znajduje się pod dachem. Mamy cztery imponujące strefy ze zwierzętami oraz atrakcjami dla dzieci – podkreśla Arkadiusz Jaksa, prezes ogrodu.

Orientarium Zoo Łódź poleca się na jesień

Budynek Orientarium Zoo Łódź podzielony jest na 4 części. Można w nim zobaczyć między innymi największego słonia indyjskiego – Alexandra, gigantycznego krokodyla gawialowego – Krakena czy niezwykle urocze wyderki orientalne – Marlenkę i Vincenta, które doczekały się w ostatnim czasie potomstwa. W strefie oceanicznej znajduje się siedem zbiorników z podwodnym światem ryb i koralowców. Spacerując najdłuższym podwodnym tunelem można podziwiać rzadko spotykane gatunki rekinów i płaszczek.

Codziennie w ogrodzie odbywają się pokazowe karmienia zwierząt, między innymi orangutanów sumatrzańskich czy niedźwiedzi malajskich. O godz. 11:00 goście Orientarium Zoo Łódź mogą oglądać kąpiące się słonie indyjskie.

Spacer po ogrodzie w Orientarium Zoo Łódź

Przez całą jesień oraz zimę można także zwiedzać zewnętrzną przestrzeń ogrodu, gdzie również odbywają się pokazowe karmienia. Część gatunków, które zamieszkują Orientarium Zoo Łódź zdecydowanie woli niższe temperatury, więc można zobaczyć zwierzęta wypoczywające i bawiące się na wybiegach, między innymi tygrysy syberyjskie, lwy azjatyckie, pandy małe czy kapibary.

Na terenie ogrodu działa kilkanaście punktów gastronomicznych oraz wiele ciekawych atrakcji dla dzieci – interaktywne stoliki, smart floor czy fotobudki.

ZOBACZ TAKŻE