Orientarium Zoo Łódź. „Złota strzała” dołączy do stada słoni [ZDJĘCIA]

Czwarty słoń indyjski wkrótce dołączy do łódzkiego stada. Dzięki temu Orientarium Zoo Łódź będzie mogło pochwalić się największym stadem słoni w Polsce!

Nowy słoń trafi do Orientarium Zoo Łódź
Nowy słoń trafi do Orientarium Zoo Łódź
4 zdjęcia
Nowy słoń trafi do Orientarium Zoo Łódź
Nowy słoń trafi do Orientarium Zoo Łódź
Nowy słoń trafi do Orientarium Zoo Łódź
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

W Łodzi mieszkają już trzej kawalerowie: Alexander, Kyan i Taru. Kolejny słoń, który trafi na wybieg Orientarium, ma na imię Shwe Myarr, co w języku birmańskim oznacza „Złota strzała”. Słoń przyszedł na świat w Emmen w Holandii i stamtąd, decyzją koordynatora gatunku, trafił do ogrodu w Płocku. Teraz czas na nowy dom, w Orientarium Zoo Łódź. Miejsca z pewnością będzie całkiem sporo, łódzki ogród dysponuje bowiem największym w Europie wybiegiem dla słoni indyjskich.  Do dyspozycji zwierząt jest wybieg wewnętrzny, zewnętrzny, wodospady oraz baseny.

Shwe Myarr przyjedzie do Orientarium Zoo Łódź

Opiekunowie słoni w łódzkim zoo pojechali poznać swojego nowego podopiecznego. – To młody słoń, w wieku zbliżonym do tych, które już mieszkają w Łodzi. Ma 12 lat i wygląda na to, że to bardzo żywy, ale i chętny do współpracy samiec – mówi Ireneusz Dąbrowski, opiekun słoni.

Po przyjeździe samiec będzie musiał poznać nowe otoczenie, dopiero później przyjdzie czas na zapoznanie się ze współlokatorami. Najpierw spróbujemy poznać go z Alexandrem, w końcu to on jest tutaj przewodnikiem stada. Dopiero później przyjdzie czas na zapoznanie z rówieśnikami i ustalanie nowej hierarchii – dodaje Dąbrowski.

Największe stado słoni w Polsce!

Po przyjeździe Shwe Myarr do Orientarium, w łódzkim ogrodzie będzie mieszkało największe stado słoni indyjskich w Polsce! W jego skład wejdą: Alexander, największy przedstawiciel tego gatunku w Europie, niezwykle charakterystyczny samiec z tylko jednym ciosem; 10-letni Taru i 11-letni Kyan, który jest synem Alexandra.

Słonie indyjskie są największymi ssakami lądowymi żyjącymi w Azji. Są uznawane za gatunek drastycznie zagrożony wyginięciem. W trakcie ostatnich 60-75 lat ich liczebność zmniejszyła się ok. 50 procent.

ZOBACZ TAKŻE