Ostatni weekend z piłką wodną. Waterpoliści UKS Neptun UŁ oraz ŁSTW PŁ żegnają się ze swoimi kibicami

W nadchodzącą sobotę i niedzielę (25–26 maja) na pływalniach Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Styrskiej oraz Zatoki Sportu przy al. Politechniki pożegnają się ze swoimi kibicami waterpoliści UKS-u Neptun UŁ oraz ŁSTW PŁ.

Waterpoliści UKS Neptun UŁ oraz ŁSTW PŁ żegnają się ze swoimi kibicami
Ostatni weekend z piłką wodną. Waterpoliści UKS Neptun UŁ oraz ŁSTW PŁ żegnają się ze swoimi kibicami

Obie łódzkie ekipy w ostatnich meczach zmierzą się przed własną publicznością z Waterpolo Poznań. Gracze z Wielkopolski rozpoczną starcie z Neptunem w sobotę o godz. 17:30 przy ul. Styrskiej, a dzień później o godz. 16:00 w Zatoce Sportu przystąpią do meczu z ŁSTW. 

Po 12 dotychczasowych starciach ekipa z zachodniej części Polski ma na koncie 15 punktów, jest na piątej pozycji i ma trzy „oczka” przewagi nad niedzielnym rywalem. Teoretycznie podopieczni trenera Edwarda Kujawy mają jeszcze szansę na poprawę swojej lokaty, lecz do realizacji takiego scenariusza potrzebowaliby nie tylko wysokiego zwycięstwa nad poznańską ekipą (pierwszy mecz z tym zespołem przegrali 9:19), ale też pomocy lokalnego rywala. Neptunowi o wygraną będzie jednak jeszcze trudniej. Zespół ten w 13 kolejkach zgromadził sześć punktów i ma tylko trzy „oczka” więcej od zamykającego stawkę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.     

Neptun meczem z Waterpolo Poznań zakończy sezon, natomiast zawodników ŁSTW czeka jeszcze wyjazdowe starcie z prowadzącą w rozgrywkach Nekerą AZS Uniwersytet Warszawski.

ZOBACZ TAKŻE