Park Miliona Świateł znów w Łodzi. Nowe atrakcje, ceny biletów [WIZUALIZACJE]

15 października 2022 r. do parku Źródliska powróciła plenerowa wystawa świetlno-muzyczna. Park Miliona Świateł, który w ubiegłym roku odwiedziło ponad 120 tys. osób, zaskoczy nowościami inspirowanymi Alicją w Krainie Czarów.

mat. pras.
W tym roku w Parku Miliona Świateł pojawią się także nowe atrakcje, np. Aleja pod Palmowymi Liśćmi
11 zdjęć
mat. pras.
mat. pras.
mat. pras.
fot. ŁÓDŻ.PL
fot. ŁÓDŻ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Energooszczędna wystawa

Organizatorzy z Łódzkiego Centrum Wydarzeń otrzymali wiele pytań o to, kiedy Park Miliona Świateł wróci do Łodzi.

– W tych niespokojnych czasach każdy z nas potrzebuje promyka nadziei, pozytywnego sygnału, że wspólnie damy radę – mówi Piotr Kurzawa z ŁCW. – Do parku Źródliska wróci świetlno-muzyczna instalacja, ale zaznaczam, że podczas projektowania atrakcji kładliśmy duży nacisk na energooszczędne rozwiązania. Wszystkie instalacje eko-LED w parku pobierają jedynie 25 kW/h, czyli tyle co 3 płyty indukcyjne czy jedna bateria w samochodzie elektrycznym.

Atrakcje w Parku Miliona Świateł

Obok znanych już instalacji ze świata Alicji z Krainy Czarów, pojawią się także atrakcyjne nowości, w tym m.in. prezentowane po raz pierwszy w Polsce widowisko świetlno-muzyczne “Motyle”, klimatyczna Aleja pod Palmowymi Liśćmi czy pozujące do zdjęć… uśmiechnięte kolorowe sztućce. Do Parku Miliona Świateł powróci również pełen zaułków Labirynt Królowej, Królicza Nora z pokazem multimedialnym, Magiczny Ogród, Karuzela Alicji i wiele innych energooszczędnych instalacji, zaprojektowanych z myślą o najmłodszych.  

- Wierzymy, że świetlne niespodzianki w parku ponownie sprawią, że to miejsce będzie największą zimową atrakcją województwa, na czym skorzystają również inne łódzkie instytucje kultury, lokale gastronomiczne, obiekty noclegowe i punkty usługowe. 870 tys. uśmiechniętych osób, które odwiedziły Light Move Festival 2022 pokazało nam wyraźnie, jak bardzo łodzianie i turyści są spragnieni rodzinnych atrakcji świetlnych na świeżym powietrzu – dodaje Kurzawa. 

Ceny biletów w Parku Miliona Świateł

Wydarzenie potrwa od 15 października 2022 roku do 28 lutego 2023 roku. Sprzedaż biletów on-line ruszy na początku października, a w kasach stacjonarnych – 15 października. Dla osób z Kartą Łodzianina przewidziano rabat w wysokości 10%.

Bilety:

Poniedziałek – czwartek:

  • Ulgowy 29 PLN
  • Normalny 35 PLN
  • Rodzinny 110 PLN

Piątek – Niedziela:

  • Ulgowy 35 PLN
  • Normalny 39 PLN
  • Rodzinny 135 PLN

Dzieci do lat trzech - wejście darmowe

Ulgowy – 3-18 lat, emeryci, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie

Rodzinny – 2 osoby dorosłe + 2 dzieci ( 3-18 lat )

Alicja – Park Miliona Świateł w parku Źródliska to biletowana atrakcja plenerowa, dostępna także dla osób z niepełnosprawnościami. Jej organizatorem jest Łódzkie Centrum Wydarzeń, zaś projektantem i wykonawcą – firma Multidekor, lider rynku zimowych energooszczędnych iluminacji w Polsce. 

ZOBACZ TAKŻE