Pierwsza Różowa Skrzyneczka na Uniwersytecie Łódzkim. Dla kogo jest i gdzie się znajduje?

Uniwersytet Łódzki ma swoją pierwszą Różową Skrzyneczkę. Mogą z niej korzystać wszyscy, którzy podczas miesiączki potrzebują środków higienicznych.

Różowa skrzyneczka - fot. Jóźwiak
Uniwersytet Łódzki ma swoją pierwszą różową skrzyneczkę , fot. Jóźwiak
4 zdjęcia
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

UŁ to kolejna instytucja, która dołączyła do akcji Różowa Skrzyneczka, fundacji walczącej z wykluczeniem menstruacyjnym. Na planie Łodzi jest wiele miejsc, które biorą udział w tym przedsięwzięciu. Różowe Skrzyneczki z podpaskami i tamponami możemy znaleźć m.in. w wybranych muzeach, placówkach medycznych czy szkołach. 

Pierwsza taka skrzynka na uniwersytecie pojawiła się w uczelnianej bibliotece przy ul. Jana Matejki 32. Już od sierpnia mogą z niej korzystać wszyscy, nie tylko studenci. 

Co znajduje się w Różowej skrzyneczce?

W jej wnętrzu znajdują się darmowe środki higieniczne niezbędne w czasie menstruacji. Ci, którzy mają w swoich domach ich nadmiar, zachęcani są do tego, by podzielić się zapasami. 

Różową Skrzyneczkę zamontowano w damskiej toalecie, tuż przy szatni, na poziomie -1. Pojemnik został założony na takiej wysokości, by łatwo mogły z niego korzystać także osoby poruszające się na wózkach.

ZOBACZ TAKŻE