Pierwszy selfieroom w Łodzi. SelfieArt to idealne wnętrza na Instagram [ZDJĘCIA]

Otwarty kilka miesięcy temu pierwszy łódzki selfieroom podbił już serca tych łodzian, którzy uwielbiają Instagrama i TikToka. Wśród kilkudziesięciu oryginalnych scenografii każdy fan fotografii znajdzie coś dla siebie. Przyjrzyjmy się bliżej wnętrzom kamienicy przy Wólczańskiej 127, gdzie mieści się SelfieArt.

fot. Selfie Art
SelfieArt to raj dla fanów Instagrama i TikToka
21 zdjęć
fot. Selfie Art
fot. Selfie Art
fot. Selfie Art
fot. Selfie Art
fot. Selfie Art
ZOBACZ
ZDJĘCIA (21)

Za stworzeniem miejsca tak unikalnego na skalę miasta stoją trzy łodzianki. Agnieszka, Oliwka i Ola znają się od wielu lat, razem tworzą warsztaty kreatywne dla firm, ale ponieważ – jak same o sobie mówią – nie lubią tkwić w jednym punkcie, postanowiły podjąć się nowego wyzwania: – Powolutku staramy się realizować nasze marzenia, z których korzystać będą mogli także inni, tak samo jak my zakręceni na punkcie sztuki, kreatywnego podejścia do życia. Chciałyśmy tchnąć życie w miejsce, gdzie można będzie bawić się fotografią. Gdzie będzie wiele możliwości wykorzystania różnych scenografii do tworzenia wyjątkowych zdjęć – opowiada Agnieszka.

W przygotowaniach – a tych była masa – dziewczyny wspomagali panowie: Tomek oraz Tobiasz. Przed całą piątką stanęło wyzwanie przemienienia pięknej willi Maksymiliana Schiffera w kolorowy, przyciągający wzrok i obiektywy aparatów świat. – Jedną ze ścian stworzyliśmy, wykorzystując 2500 róż. Inną skonstruowaliśmy z różnokolorowych pianek, sporo „zabawy” chłopcy mieli też z przygotowaniem pokoju lustrzanego. Niektóre z naszych dekoracji pochłonęły cały dzień pracy dwóch–trzech osób – tłumaczy Oliwka.

Fotografia, która wciąga

Ambicją dziewczyn od początku było powołanie do życia przestrzeni, w której odnajdą się zarówno amatorzy selfie, jak również fani Instagrama, TikToka i wszelkich narzędzi, jakie można w oryginalny sposób wykorzystać. SelfieArt to nic innego, jak kreatywna przestrzeń do robienia zdjęć. Artystyczne tła, feerie barw, nietypowe połączenia – wszystko poświęcone jednemu celowi: świetnej zabawie w robieniu zdjęć, filmików, wymyślaniu nietypowych ujęć.

Już pierwsze kroki postawione w kamienicy przy Wólczańskiej 127 pokazują, że pomysłowości w projektowaniu nie brakowało. Budynek naszpikowany jest ciekawymi rozwiązaniami: neony, instalacje, szachownice, kolorowe przestrzenie robią wrażenie – na odwiedzających czeka kilkadziesiąt różnorodnych scenografii! 

Zdjęcia z kosmosu na Instagram

– Nasz największy pokój urządziłyśmy w klimacie… fluorescencyjnego oświetlenia, wymieszałyśmy motywy kosmiczne ze światem podwodnym. Jest też pokój pełen lustrzanych odbić, można przejść się alejką pod wstążkami, wyciszyć się w pełni księżyca, osłodzić sobie świat w lodach i lizakach, usiąść na podniebnej huśtawce, a nawet polecieć balonem! – wylicza Ola. 

Gośćmi SelfieArt mogą być osoby w dowolnym wieku, zorganizowane grupy, a nawet… zwierzęta! – Naszą przestrzeń dostosowałyśmy dla małych i dużych. Można nas odwiedzić w pojedynkę lub z ukochaną osobą, z klasą, grupą przyjaciół czy firmową ekipą i świetnie spędzić czas, poczuć pozytywną energię, wzbogacić się o masę kolorowych i artystycznych zdjęć. Nasi kudłaci, futrzaści, pierzaści przyjaciele również są tutaj mile widziani. Zapraszamy zarówno hauhały, jak i miaumiały – śmieje się Agnieszka. 

Nie tylko dla fotografów-amatorów

Chociaż świat SelfieArt jest otwarty na każdych wielbicieli fotografii i dobrej zabawy, dziewczyny przygotowały również miejsce dla profesjonalistów. – Mamy specjalną przestrzeń na wynajem dla tych, którzy fotografią zajmują się bardziej profesjonalnie. Będziemy też tworzyć artystyczne scenografie – zmienne i tematyczne, warto śledzić naszą stronę i profile na Facebooku oraz Instagramie. W cenie biletu można oczywiście skorzystać ze wszystkich przygotowanych pokoi czy aranżacji. Mogą one zostać użyte także w sesjach produktowych, do czego zachęcamy – tłumaczy Agnieszka. 

Na swoich gości świat SelfieArt czeka od wt. do czw. w godz. 15:00-20:00 i od pt. do nd. w godz. 12:00-20:00.
Więcej informacji znajdziecie na stronie selfieart.pl

ZOBACZ TAKŻE