Piłkarska wiosna. Widzew Łódź zagra w Krakowie z Puszczą Niepołomice

Patrząc za okno trudno w to uwierzyć, ale w kalendarzu Ekstraklasy jest już wiosna, a to znak, że czas na rewanże. W pierwszej kolejce do Łodzi przyjechała Puszcza Niepołomice, teraz to Widzew uda się na teren rywala.

Piłkarz Widzewa Łódź
Widzew Łódź zagra w Krakowie z Puszczą Niepołomice, fot. Marcin Bryja

Łodzianie w ostatnim czasie mecze, po których ręce same składają się do oklasków przeplatają takimi, po których twarz chowa się ze wstydu w dłoniach. Najpierw Widzew w fantastycznym stylu dominuje i pokonuje Lecha Poznań przy ul. Bułgarskiej, tydzień później przegrywa w fatalnym stylu u siebie z Radomiakiem Radom, aby następnie po niezłym meczu wygrać w Pucharze Polski ze Stalą Mielec. Widać, że drużyna ma spory potencjał i rozumie założenia myśli taktycznej Daniela Myśliwca, jednak brakuje stabilności. Zazwyczaj faza przejścia z obrony do ataku działa dobrze, lecz wahania pojawiają się w skuteczności i destrukcji. Zapewne tym będzie zajmował się sztab w przerwie zimowej. Jednak zanim ona trzeba rozegrać jeszcze dwa mecze. Na pierwszy ogień rundy rewanżowej Widzew zmierzy się z Puszczą Niepołomice, która w ostatnich tygodniach zaczyna coraz mocniej zaskakiwać.

Coraz bliżej bezpiecznego brzegu

Niepołomiczanie w ostatniej kolejce musieli uznać wyższość pogody, która nie pozwoliła dokończyć meczu z Piastem Gliwice, a była to szansa, żeby zanotować trzecie zwycięstwo z rzędu. Zespół Tomasza Tułacza na koniec roku rozkręcił się i do bezpiecznej strefy brakuje im jedynie dwóch punktów. Czy będą w stanie wywalczyć je w starciu z Widzewem? Przekonamy się już w poniedziałek (11 grudnia) o 19:00.

ZOBACZ TAKŻE