Piłkarze ręczni Anilany Łódź na finiszu sezonu. Co ich czeka?

W meczu 30. kolejki Ligi Centralnej Mężczyzn piłkarze ręczni Grot Blachy Pruszyński Anilana wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Handball Team Sosnowiec 36:23 (18:12).

Piłkarze ręczni
Piłkarze ręczni Anilany Łódź na finiszu sezonu

Dla łodzian było to dziesiąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Łącznie zgromadzili 31 pkt. i rywalizację w rundzie zasadniczej zakończyli na 13. miejscu, co oznacza, że sezon jeszcze się dla nich nie zakończył. 

Do 12. w klasyfikacji Nielby Wągrowiec podopieczni trenera Adama Jędraszczyka mieli jeden punkt straty, a za ich plecami uplasowały się zespoły z Sosnowca (19 pkt.) i Wielunia (8 pkt.), które zostały zdegradowane do I ligi. 

W poprzednich rozgrywkach sprawa spadków byłaby zakończona, jednak przed sezonem 2023/2024 Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o włączeniu do Ligi Centralnej zespołu Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP z Kielc, która wygrała turniej SMS Cup. Do rywalizacji przystąpiło więc 15 drużyn, lecz w kolejnym sezonie znów ma ich być 14. W związku z tym trzeci zespół od końca będzie musiał rozegrać dwumeczowy baraż z ekipą, która zajmie drugie miejsce w zaplanowanym na 24–26 maja Turnieju Zwycięzców I Ligi. Wystąpią w nim: Gwardia Koszalin (mistrz grupy A I ligi), Grunwald Poznań (grupa B), Orlęta Zwoleń (grupa C) i MTS Chrzanów (grupa D).

Triumfator turnieju zapewni sobie bezpośredni awans do Ligi Centralnej, natomiast zespół, który zajmie drugie miejsce, rozegra mecze barażowe z zawodnikami występującymi w hali przy ul. Sobolowej. Spotkania te zaplanowano na 1 lub 2 czerwca (sobota/niedziela) i 5 czerwca (środa).

ZOBACZ TAKŻE