Pomorska i Mileszki idą do modernizacji. Jak zmienią się ulice? Kiedy start prac?

Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa ulic Pomorskiej i Mileszki. Inwestycja obejmie nie tylko wymianę nawierzchni. Co jeszcze się tu zmieni? Kiedy możemy spodziewać się robotników na placu budowy? Sprawdź!

Remont Pomorskiej - wizualizacja
Ul. Pomorska zostanie zmodernizowana na odcinku od  ul. Juhasowej do ul. Mileszki
7 zdjęć
Remont Pomorskiej - wizualizacja
Remont ul. Mileszki - wizualizacja
Remont Pomorskiej - wizualizacja
Remont ul. Mileszki - wizualizacja
Remont ul. Mileszki - wizualizacja
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

- Podpisaliśmy umowę na przebudowę ul. Pomorskiej na odcinku od  ul. Juhasowej do ul. Mileszki (ok. 2 km) oraz ul. Mileszki na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Bratkowej (ok. 400 m). Zakres inwestycji obejmuje budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowej. Obecnie wykonawca pracuje nad projektem tymczasowej organizacji ruchu oraz wprowadza ostatnie zmiany do harmonogramu prac. Planujemy, że jeszcze w listopadzie rozpoczną się pierwsze prace - zapewnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor ZIM.

Inwestycja będzie realizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną, Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ oraz Zarząd Inwestycji Miejskich.

  • Zadanie Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej i przebudowę sieci wodociągowej w ul. Pomorskiej i ul. Arniki.
  • Kolejna część, dla której realizatorem jest Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ, obejmuje budowę kanału deszczowego w ul. Pomorskiej (na odcinku od ul. Pomorskiej 338 do rejonu ul. Pomorskiej 398) oraz w ul. Mileszki (na odcinku od ulicy Pomorskiej 398 do ul. Mileszki 25/27 w Łodzi) wraz z odwodnieniem. 
  • Zadanie, którego wykonawcą jest Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi, obejmuje rozbudowę ulicy Pomorskiej (od rejonu ul. Juhasowej do ulicy Mileszki) oraz ul. Mileszki (Pomorska-Bratkowa w Łodzi).

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag, a jej wartość to 73 343 525,16 zł. Inwestycja jest  dofinansowana z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład Inwestycji Strategicznych.

ZOBACZ TAKŻE