Ponad 360 łyżwiarzy na lodowisku Bombonierka. Przyjdź na zawody Mikołajkowe i dopinguj!

Już po raz 17. na lodowisku Bombonierka przy ulicy Stefanowskiego 28 rozgrywane są ogólnopolskie Zawody Mikołajkowe w łyżwiarstwie figurowym. Tegoroczna edycja imprezy zorganizowanej przez Miejski Klub Łyżwiarski znalazła się w programie obchodów 600. Urodzin Łodzi. W rywalizacji bierze udział rekordowa liczba zawodników – aż 360 osób z 28 klubów.

Zawody Mikołajkowe na lodowisku Bombonierka
Ponad 360 łyżwiarzy na lodowisku Bombonierka. Zawody Mikołajkowe na 600. Urodziny Łodzi
3 zdjęcia
Zawody Mikołajkowe na lodowisku Bombonierka
Zawody Mikołajkowe na lodowisku Bombonierka
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Do soboty, 2 grudnia, publiczności zaprezentują się zarówno amatorzy, jak i wyczynowcy, którzy będą rywalizowali we wszystkich konkurencjach i kategoriach wiekowych – od klasy wstępnej po seniorów. W konkurencjach indywidualnych walka toczyć się będzie w klasach dodatkowych wstępnej (kategorie wiekowe U-7, U-9, U-12, U-15, U-18), brązowej (U-9, U-12, U-15, U-18), srebrnej (U-11, U-15, U-18) i złotej (U-13, U-15, U-18), a także w klasach junior młodszy B i A, junior i senior. W parach sportowych zaprezentują się juniorzy i seniorzy, a w parach tanecznych będzie można oglądać zawodników klasy srebrnej, juniorów młodszych B i A, juniorów oraz seniorów. Zawodnicy będą oceniani przez najlepszych polskich sędziów, w tym po raz kolejny przez niezwykle doświadczoną Halinę Gordon-Półtorak, która z łyżwiarstwem figurowym jest związana od ponad 50 lat.

Duże zainteresowanie zawodami Mikołajkowymi

Łódzkie zawody Mikołajkowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zawodników i widzów. Na wyjątkową popularność imprezy wpływ ma m.in. doskonała lokalizacja w centrum Polski oraz przedświąteczny termin, który w pięknęj bożonarodzeniowej oprawie kończy pierwszą część sezonu. W tym roku na lodowisku Bombonierka ponownie można oglądać zawodników z Ukrainy, którzy na co dzień trenują m.in. w klubie Axel Lwów. Warto też zwrócić uwagę m.in. na Laurę Szczęsną, walczącą o kwalifikację do mistrzostw Europy, a także na Wiktorię Pacha, Szymona Derechowskiego oraz Aleksandrę Malinkiewicz i Piotra Wiśniewskiego, czyli pary sportowe startujące w kategoriach juniorów i seniorów.

Ekipę gospodarzy w różnych kategoriach wiekowych reprezentują m.in.: Alicja Młotecka, Daryna Sarzhan, Antoni Poborski, Magdalena Kałuża, Katarzyna Konopacka, Agnieszka Pastusiak, Monika Dąbek, Przemysław Fajer, Szymon Jakubowski, Mark Makarenko, Bartosz Sobierajski, Wanda Kędzierska, Maryia Łuksza, Alicja Pawlak, Magdalena Spławska, Oliwier Gąsior, Antoni Szymański, Jan Gułaj, Amelia Gąsior, Lena Kopytowska, Amelia Szymańska, Zofia Woyton-Zapart, Laura Szczęsna, Kalina Jończyk, Amelia Lechocińska, Magdalena Żukowska, Matylda Drelich, Zuzanna Mucha, Pola Zuchora oraz Michał Olczak.

– Nasz klub może również pochwalić się doskonałą organizacją podobnych wydarzeń, co gwarantuje niezwykłe widowisko. Podczas imprezy widzowie będą mieli okazję podziwiać również występy w nowej konkurencji - Solo Dance. Mimo że w tym roku nie zobaczymy reprezentantów naszego miasta w tej konkurencji, swoje umiejętności zaprezentują m.in. pary z Gdańska, Torunia, Katowic oraz nowopowstałego klubu ze Zgierza" – powiedziała prezes i trener MKŁ Łódź Jolanta Baryła.

Rywalizacja zakończy się w sobotę 2 grudnia ok. godziny 20:00. Wstęp jest bezpłatny. Program minutowy XVII Zawodów Mikołajkowych jest dostępny na stronach internetowych Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego oraz MKŁ Łódź. Z zawodów jest też przeprowadzana internetowa transmisja on-line.

ZOBACZ TAKŻE