Praca w Łodzi. MPK Łódź szuka kontrolerów. Znamy wymagania!

Komunikatywność, odporność na stres i dyspozycyjność to część wymagań, jakie musi spełnić kandydat na etatowego kontrolera biletów. MPK Łódź chce zatrudnić 10 takich pracowników, czyli podwoić liczbę kontrolerów, których zadaniem jest nie tylko łapanie gapowiczów, ale także pomoc pasażerom w znalezieniu właściwego autobusu czy dogodnego połączenia.

fot. agmag
Dorian Suczyński lubi pracę kontrolera
3 zdjęcia
fot. agmag
fot. agmag
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Jednym z łódzkich kontrolerów, który chwali sobie tę pracę, jest Dorian Suczyński. Z wykształcenia jest kucharzem, wcześniej pracował w tym zawodzie, ale czapkę szefa kuchni zostawił na rzecz plakietki kontrolera. W MPK pracuje od 2019 roku. 

Pracowałem w restauracji szybkiej obsługi przez rok. Wolę MPK, bo tu spędzam w pracy 8 godzin, tam pracowałem aż 10 – podkreśla Dorian Suczyński, etatowy kontroler biletów. W restauracji też zdarzali się trudni klienci. Dokonywali zwrotów, bo według nich burgery były za stare czy frytki niedobre. I nie byli przy tym mili.

Podczas naboru na stanowisko kontrolera warto zwrócić uwagę na wymogi, np. umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Co w tym pomaga?

Trzeba lubić rozmawiać z ludźmi. W stosunku do pasażerów jestem spokojny, więc nie mam problemów. Zawsze staram się załagodzić sytuację. Agresywny gapowicz zdarza się raz na miesiąc i przeważnie jest nim starszy mężczyzna – mówi pan Dorian. 

MPK zatrudnia 55 kontrolerów na umowę zlecenie i 8 na etat. Do grudnia chce zatrudnić kolejnych 10 etatowych pracowników.

Po przejściu na etat trochę się zmienia podejście do gapowicza, bo nie utrzymujemy się już tylko z „wyników”. Możemy przymknąć oko, gdy dziecko zapomni skasować biletu. Mamy więcej czasu, by znaleźć komuś najlepsze połączenie czy wskazać drogę – mówi pan Dorian. – To dobra praca, dlatego chcę w niej zostać na dłużej.   

Osoby zainteresowane pracą kontrolera proszone są o przesłanie swojej aplikacji (CV wraz z aktualnym numerem telefonu i adresem e-mail) na adres mailowy: <link mmichalak@mpk.lodz.pl>mmichalak@mpk.lodz.pl</link>.

ZOBACZ TAKŻE