Przedsmak Igrzysk. Jak poradzili sobie reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce?

Zakończyły się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Rzymie. Były one sprawdzianem generalnym przed paryskimi Igrzyskami Olimpijskimi. Jak poradzili sobie nasi zawodnicy?

Reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce

Do Rzymu jechaliśmy z kilkoma nadziejami medalowymi. Liczyliśmy na dobre wyniki Pii Skrzyszowskiej, Natalii Kaczmarek czy Ewy Swobody, jednak najważniejsze było pokazanie dobrej formy przed Igrzyskami. Sprawdzian wypadł całkiem nieźle. Ze złotem na szyi do Polski wracają Wojciech Nowicki (rzut młotem) i wcześniej wspomniana Natalia Kaczmarek (bieg na 400 m). Na drugim stopniu podium stanęły Ewa Swoboda (bieg na 100 m) i Anita Włodarczyk (rzut młotem), a brązowy medal zdobyli Michał Haratyk (pchnięcie kulą) i Pia Skrzyszowska (bieg przez płotki). Łódzkim akcentem był start chodziarza Mahera Ben Hlimy, który zajął siódme miejsce na dystansie 20 km. Jeżeli wyniki te powtórzą się na Igrzyskach w Paryżu, będzie można to spory sukces. Najważniejsza sportowa impreza tego roku rozpoczyna się 26 lipca.