Przedszkole na Wiskitnie w remoncie. Co powstanie w ramach inwestycji? [SZCZEGÓŁY]

Rozpoczął się gruntowny remont budynku Przedszkola Miejskiego nr 233 na łódzkim Wiskitnie. Inwestycja mająca na celu podniesienie standardu placówki i stworzenie miejsca dla nowych podopiecznych jest podzielona na kilka etapów.

Przedszkole na Wiskitnie
Przedszkole na Wiskitnie, fot. Przedszkole Miejskie Nr 233 w Łodzi ul. Kolumny 301/Facebook

W przedszkolu wykonano już remont podłogi i ścian sali zajęć, odnowiony został też przedsionek placówki. W tym roku planowane są jeszcze wymiana pieca grzewczego i malowanie wszystkich pomieszczeń. Sporządzone zostaną też ekspertyzy fundamentów, konieczne do zabezpieczenia budynku na kolejne lata. Koszt tegorocznych inwestycji to ponad 130 tys. zł.

W planach na rok 2024 pozostaje m.in. adaptacja nieużytkowanych pomieszczeń mieszkalnych na sale zabaw dla dzieci, co pozwoli zwiększyć liczbę przyjmowanych tam maluchów od roku 2024/2025. 

Od 2016 r. dzięki finansowaniu z budżetu miasta w przedszkolu na Wiskitnie wybudowano już plac zabaw, postawiono nowe ogrodzenie, zainstalowano zbiornik na nieczystości, a także zaadaptowano nowe pomieszczenia na potrzeby edukacyjne. Łączna kwota wydatków w latach 2016–2023 przekroczyła 600 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE