Przybędzie mieszkań komunalnych. Inwestycja miasta i WTBS przy Przędzalnianej [ZDJĘCIA]

Trzydzieści dziewięć mieszkań powstanie w bloku przy ul. Przędzalnianej 101/103, który jest wznoszony jako inwestycja miasta i Widzewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

fot. ŁÓDŹ.PL
Trzydzieści dziewięć mieszkań powstanie w bloku przy ul. Przędzalnianej 101/103
11 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Dom ma być gotowy w 2024 r. Dziewiętnaście powstających w nim mieszkań (w tym jedno przystosowane do mieszkańców z niepełnosprawnościami) wzbogaci łódzkie zasoby komunalne – otrzymają je łodzianie czekający na lokal od gminy. Będą w nich obowiązywać gminne stawki czynszowe nieprzekraczające 11,70 zł za mkw. miesięcznie. 

Resztę, a więc 20 lokali, WTBS rozdysponuje w ramach tzw. budownictwa społecznego, w którym lokatorzy partycypują w kosztach budowy domu. 

– Mieszkania będą mieć pełen przekrój metraży: od 30-metrowych kawalerek po 3-pokojowe, prawie 70-metrowe mieszkania. Zostaną oddane do użytku w typowym TBS-owskim standardzie: z białą armaturą i płytkami w łazienkach, z położonymi podłogami. Wystarczy wstawić meble, przywieźć rzeczy osobiste i mieszkać – mówi Radosław Stępień, prezes WTBS. – W budynku będą też komórki lokatorskie, parking na poziomie gruntu oraz lokal użytkowy. 

Do 2025 r. dzięki współpracy miasta z WTBS ma powstać jeszcze 220 mieszkań. Kolejnych 35 (w tym 17 dla lokatorów komunalnych) przybędzie w budynku powstającym obecnie przy ul. Nawrot 98. Kolejne dwie takie inwestycje są przygotowywane przy ul. Lubelskiej (70 mieszkań komunalnych) i przy zbiegu ul. Oblęgorskiej z ul. Widok (65 lokali).


Projekt pn. „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym oraz częścią usługową w parterze budynku, przy ulicy Przędzalnianej 101/103", współfinansowany ze środków Funduszu Dopłat w ramach Rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

ZOBACZ TAKŻE