Dom ma być gotowy w 2024 r. Dziewiętnaście powstających w nim mieszkań (w tym jedno przystosowane do mieszkańców z niepełnosprawnościami) wzbogaci łódzkie zasoby komunalne – otrzymają je łodzianie czekający na lokal od gminy. Będą w nich obowiązywać gminne stawki czynszowe nieprzekraczające 11,70 zł za mkw. miesięcznie.
Resztę, a więc 20 lokali, WTBS rozdysponuje w ramach tzw. budownictwa społecznego, w którym lokatorzy partycypują w kosztach budowy domu.
– Mieszkania będą mieć pełen przekrój metraży: od 30-metrowych kawalerek po 3-pokojowe, prawie 70-metrowe mieszkania. Zostaną oddane do użytku w typowym TBS-owskim standardzie: z białą armaturą i płytkami w łazienkach, z położonymi podłogami. Wystarczy wstawić meble, przywieźć rzeczy osobiste i mieszkać – mówi Radosław Stępień, prezes WTBS. – W budynku będą też komórki lokatorskie, parking na poziomie gruntu oraz lokal użytkowy.
Do 2025 r. dzięki współpracy miasta z WTBS ma powstać jeszcze 220 mieszkań. Kolejnych 35 (w tym 17 dla lokatorów komunalnych) przybędzie w budynku powstającym obecnie przy ul. Nawrot 98. Kolejne dwie takie inwestycje są przygotowywane przy ul. Lubelskiej (70 mieszkań komunalnych) i przy zbiegu ul. Oblęgorskiej z ul. Widok (65 lokali).
Projekt pn. „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym oraz częścią usługową w parterze budynku, przy ulicy Przędzalnianej 101/103", współfinansowany ze środków Funduszu Dopłat w ramach Rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.