Puls Literatury 2023. Festiwal odwiedzą m.in.: Żulczyk, Lebda i Miłoszewski [SZCZEGÓŁY]

Przed nami już 17. edycja festiwalu Puls Literatury. Na hasło tegorocznej edycji wybrano „ Na skraju utopii". Jak tłumaczą organizatorzy słowa te odnoszą się do indywidualnego i wspólnotowego doświadczania

Puls Literatury 2023. Festiwal odwiedzą m.in.: Żulczyk, Lebda i Miłoszewski
Puls Literatury 2023. Festiwal odwiedzą m.in.: Żulczyk, Lebda i Miłoszewski

Ostatnie lata obfitowały w wydarzenia, które zmieniły świat, ale i osobiste podejście do życia. Pandemia, wojna w Ukrainie, kryzysk klimatyczny to tylko kilka z dramatycznych sytuacji, które na stałe zapiszą się na kartach historii.

– W imieniu władz miasta zaprazam na 17. edycję festiwalu Puls Literatury organizowaną przez Dom Literatury w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się na początku grudnia (1-10.12.2023) pod hasłem „Na skraju utopii" i poruszy najgorętsze tematy związane z utopią w wymiarach politycznym, ekonomicznym, ekologicznym. Będzie to więc festiwal o mocnym kontekście społecznym. Wśród zaproszonych gości znaleźli się – m.in. Jakub Żulczyk, Małgorzata Lebda czy Zygmunt Miłoszewski, którzy zaprezentują na festiwalu swoje najnowsze książki. Łódź odwiedzą także twórcy zagraniczni. Podczas finałowej gali festiwalu Puls Literatury w Monopolis, po raz jedenasty, zostanie wręczona Nagroda Literacka im. Juliana Tuwima (w wysokości 50 tys. złotych) – jedna z najważniejszych nagród literackich, bo przyznawana za całokształt twórczości (dotychczasowymi laureatkami i laureatami nagrody byli m.in. Hanna Krall, Ewa Kuryluk, Ewa Lipska czy Jerzy Jarniewicz). Zaplanowano także odsłonięcie muralu z podobizną Wisławy Szymborskiej z okazji stulecia urodzin noblistki. – powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydentka Łodzi.

Festiwal wypełnią spotkania autorskie i panele tematyczne, ale także na warsztaty literackie, zajęcia dla dzieci, czytania performatywne i koncerty. Miasto wsparło festiwal suma 100 tys. zł. Więcej informacji na stronie: https://dom-literatury.pl/.

ZOBACZ TAKŻE