Prace, które tutaj wykonano to m.in. wymiana głównych elementów konstrukcyjnych dachu oraz izolacja fundamentów. W drugim etapie przebudowano wnętrza oraz wyposażono wszystkie lokale w łazienki. Wymieniono również instalację wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną, stolarkę drzwiową i okienną (przy jednoczesnym zachowaniu jej oryginalnego koloru). Istotnym elementem remontu było odnowienie elewacji zewnętrznej. Część lokali dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, dlatego przed budynkiem wybudowano podjazd.
Famuły przy Wróblewskiego 7 i 9
Przy ul. Wróblewskiego 7 wyremontowano 11 lokali, w tym 6 przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku przy Wróblewskiego 9 remontem zostało objętych 17 lokali, z czego 7 na parterze dostosowano do osób o szczególnych potrzebach. To kolejne kamienice w Łodzi, które są remontowane w ramach podnoszenia standardu lokali gminnych.
Trochę histori...
Famuły przy dzisiejszej ulicy Wróblewskiego są pozostałością po kompleksie fabrycznym, który w tym miejscu wybudował Leon Allart. Francuski fabrykant, który przybył w te rejony Europy w drugiej połowie XIX wieku, nabył tereny ówczesnej wsi Kąty i wybudował tutaj swoją willę, budynki fabryczne i mieszkalne (te ostatnie to famuły, które stoją do dziś).
Ulica Kątna, która nazwę wzięła od wsi, zmieniła się potem w ulicę Wróblewskiego. Same zakłady Leona Allarta nazywały się Leon Allart & Rosseau et Co. i produkowały przędzę. Do dziś stoi również willa fabrykanta (pod numerem 38).