Remont Krakowskiej. Zmiany w MPK Łódź i organizacji ruchu [SZCZEGÓŁY]

W środę (15 maja) rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ul. Krakowskiej, pomiędzy ul. Minerską a ul. Barską. To oznacza, że w nocy z 14 na 15 maja zostaną wprowadzone ważne zmiany dla kierowców i pasażerów MPK Łódź.

ulica
Remont Krakowskiej. Zmiany w MPK Łódź i organizacji ruchu
9 zdjęć
ulica
ulica
ulica
ulica
ulica
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Nowa organizacja ruchu będzie bardzo podobna do tej, która obowiązywała, kiedy modernizowano wcześniejszy fragment ulicy. Najpierw wykonawca zajmie lewą część jezdni, a jednokierunkowy ruch będzie się odbywał nitką w kierunku Teofilowa. Zamknięte zostaną wloty wszystkich przecznic na tym odcinku, a więc ulic Rzeszowskiej, Tarnowskiej, Michałowicza i Warneńskiej. Jadący z Teofilowa w stronę centrum będą mogli skręcić w ul. Biegunową (w lewo lub w prawo) albo w ul. Barską (w prawo).

MPK Łódź ze zmianami

Podczas prac zmienioną trasą kursować będą autobusy linii 76, 97 i 6MUK. Objazdy obowiązywać będą tylko w jednym kierunku. W stronę Teofilowa, Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego autobusy pojadą bez zmian.

Jak zmieni się Krakowska?

Remont Krakowskiej obejmie budowę nowej konstrukcji jezdni, a także chodników, przystanków i zjazdów do posesji. W ramach inwestycji powstaną też droga rowerowa i kanalizacja deszczowa, a wzdłuż ulicy pojawią się nowe meble miejskie, lampy i zieleń.

ZOBACZ TAKŻE