Remont oddziału neurologii w miejskim szpitalu im. Jonschera [ZDJĘCIA]

Ruszyła modernizacja oddziałów: neurologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz udarowego w miejskim szpitalu im. Jonschera. Oddziały, które rocznie leczą ponad 1 500 pacjentów przejdą kompleksową przebudowę.

fot. ŁÓDŹ.PL
To już ostatni etap prac remontowych w szpitalu im. Jonschera
8 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

W 2022 roku prowadzony będzie pierwszy etap prac, oszacowany na ok. 2,6 mln zł. Prace potrwają do listopada. Przebudowane zostaną: gabinety zabiegowe, fizjoterapeutów czy rehabilitantów, łazienki oraz sale pacjentów. Po modernizacji na czterech oddziałach będzie w sumie 77 sal dla chorych.

Prace są podzielone na etapy, tak, by – podobnie jak w przypadku poprzednich trwających w tej placówce remontów – oddziały mogły przyjmować pacjentów.

Na oddziale neurologii oraz udarowym leczeni są pacjenci z udarami, padaczką, stwardnieniem rozsianym, choroba Parkinsona czy guzami mózgu. Na oddziale rehabilitacji i rehabilitacji neurologicznej leczeni są pacjenci po przebytym udarze mózgu, ze schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego oraz innymi schorzeniami w zakresie neurologii i ortopedii. Dodatkowo jest tu dzienny ośrodek rehabilitacji.

Rocznie z opieki na oddziale neurologii i udarowym korzysta około 1000 pacjentów, zaś na rehabilitacji – około 800. Tutejszy szpital należący do Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera w Łodzi jest intensywnie modernizowany od 2013 r. Do tej pory koszt remontów i zakupów sięgnął 63 mln zł.

Modernizacja oddziałów: neurologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz udarowego to ostatnie duże prace, które zaplanowane zostały w tym szpitalu.

ZOBACZ TAKŻE