Remont Wojska Polskiego blisko finału. Drogowcy przygotowują torowisko MPK Łódź do testów

Dobiega końca jedna z największych inwestycji w Łodzi. Ulica Wojska Polskiego otrzyma nowy układ oraz torowisko tramwajowe. Wzdłuż ulicy powstaną chodniki z wydzieloną drogą dla rowerów i parkingami.

remont ulicy widziany z lotu ptaka
Remont Wojska Polskiego blisko finału, fot. lodz.pl
39 zdjęć
remont ulicy widziany z lotu ptaka
remont ulicy widziany z lotu ptaka
remont ulicy widziany z lotu ptaka
remont ulicy widziany z lotu ptaka
remont ulicy widziany z lotu ptaka
ZOBACZ
ZDJĘCIA (39)

Zbliża się finał remontu jednej z ważniejszych ulic w mieście. Drogowcy kończą montowanie płyt pod torowisko i samego torowiska tramwajowego na całym odcinku modernizowanej arterii oraz przygotowują się do testów tramwajowych MPK Łódź.

Trwa montaż krawężników w rejonie skrzyżowania z ul. Marynarską i układanie obrzeży wokół zieleńców. W rejonie ul. Obrońców Westerplatte trwają jeszcze prace na drodze dla rowerów i ciągu pieszo-rowerowym, a także wykańczanie parkingu dla aut. Wkrótce rozpocznie się tu układanie warstwy wiążącej asfaltu. 

Zaawansowane prace trwają również na skrzyżowaniu z ul. Chryzantem, gdzie przebudowywany jest wlot tej ulicy w ul. Wojska Polskiego. Na całym odcinku ul. Wojska Polskiego oraz na ulicach przyległych regulowane są studnie i wpusty oraz podłączane są nowe słupy oświetleniowe. Wykonawca przygotowuje się do nasadzeń zieleni.

Jak się zmieni Wojska Polskiego?

Po przebudowie ul. Wojska Polskiego zyska nowy układ oraz torowisko tramwajowe. Wzdłuż ulicy powstaną chodniki z wydzieloną drogą dla rowerów i parkingami. Pojawi się nowe oświetlenie, a na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach – nowy systemem sygnalizacji świetlnej. Będą też nowe przystanki tramwajowe i zatoki autobusowe z wysokimi peronami ułatwiającymi wsiadanie. Posadzonych zostanie kilkaset nowych drzew (klonów, lip i dębów) oraz ponad 12 tys. krzewów i kwiatów.  

Wartość inwestycji to ponad 134 mln zł.


Projekt pn. "Budowa i przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odc. od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury oraz budową połączenia tramwajowego wzdłuż ul. Strykowskiej z przystankiem ŁKA Łódź-Marysin" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.03.01.02-10-0008/17-00 zawartej w dniu 10 lipca 2018 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE