Remont Wojska Polskiego. Przyjdź na społeczny odbiór inwestycji [SZCZEGÓŁY]

Długo wyczekiwany finał przebudowy Wojska Polskiego coraz bliżej. Miasto zaprasza łodzian do społecznego odbioru inwestycji.

plakat
Remont Wojska Polskiego. Przyjdź na społeczny odbiór inwestycji
3 zdjęcia
plakat
plakat
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Kończy się przebudowa Wojska Polskiego, gdzie trwają ostatnie prace wykończeniowe, porządkowe i pielęgnacja zieleni. Wkrótce ta ważna arteria zostanie oddana w do użytku mieszkańcom. Zanim to nastąpi, miasto zaprasza łodzian do społecznego odbioru inwestycji. Spotkanie z przedstawicielami wykonawcy i Zarządu Inwestycji Miejskich odbędzie się w czwartek, 23 maja o godz. 17:00. Zbiórka przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Franciszkańskiej.

Nowa Wojska Polskiego

Po przebudowie ulica ma nowy układ oraz torowisko tramwajowe (wyłączone z użytkowania w 2019 r. ze względu na katastrofalny stan techniczny). Tory zostały położone na nowo, a wzdłuż zmodernizowanej ulicy powstały nowe chodniki z wydzieloną drogą dla rowerów i miejscami postojowymi dla samochodów. Pojawiło się nowe oświetlenie, a na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach - nowy systemem sygnalizacji świetlnej. Całości zmian dopełniają nowe przystanki tramwajowe i zatoki autobusowe. Powstały na nich wysokie perony ułatwiające pasażerom wsiadanie do pojazdów.

W ramach tej samej inwestycji częściowej modernizacji zostanie także poddana ul. Zmienna, która ma obsługiwać ruch pojazdów w rejonie parkingu przy skrzyżowaniu z ul. Inflancką.

W ramach inwestycji miasto posadziło kilkaset drzew oraz ponad 12 tys. krzewów i kwiatów.  

Inwestycja pochłonie ok. 134 mln zł, z czego ok. 65 mln zł to dofinansowanie unijne.


Projekt pn. "Budowa i przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odc. od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury oraz budową połączenia tramwajowego wzdłuż ul. Strykowskiej z przystankiem ŁKA Łódź-Marysin" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.03.01.02-10-0008/17-00 zawartej w dniu 10 lipca 2018 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE