Remont Wojska Polskiego. Zamknięte skrzyżowanie z Pankiewicza. Utrudnienia w ruchu [MAPA]

Trwa remont ul. Wojska Polskiego. Konieczność przebudowy przepustu rzeki i skrzyżowania wymusi zamknięcie przejazdu ul. Sporną i Pankiewicza.

Remont Wojska Polskiego. Zamknięte skrzyżowanie Spornej z Pankiewicza
Remont Wojska Polskiego. Zamknięte skrzyżowanie z Pankiewicza. Pełną mapę objazdów zobaczysz na drugim zdjęciu
3 zdjęcia
Remont Wojska Polskiego. Zamknięte skrzyżowanie Spornej z Pankiewicza
Remont Wojska Polskiego. Zamknięte skrzyżowanie Spornej z Pankiewicza. Utrudnienia w ruchu
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Prace prowadzone na ulicy Wojska Polskiego idą pełną parą. W wielu miejscach widać już świeży asfalt, podbudowę torów tramwajowych oraz nowe krawężniki. Teraz nadszedł czas na sieci podziemne i nawierzchnię na skrzyżowaniu z ul. Sporną i Pankiewicza. Ze względu na przebudowę przepustu rzeki, potrzebne jest całościowe zamknięcie drogi.

Utrudnienia w ruchu i zmiany tras MPK Łódź

Spowoduje to przeniesienie ruchu w obu kierunkach na dwa pozostałe objazdy. Do dyspozycji mamy ul. Źródłową i al. Palki. Aby ułatwić przejazd, zajęty prawy pas Strykowskiej przy Wojska Polskiego zostanie skrócony na potrzeby robót i oddany dla ruchu ok. 100 metrów przed skrzyżowaniem z Wojska Polskiego. Zmiany będą obowiązywać od niedzieli, 26 marca.

Wraz z zamknięciem skrzyżowania ze Sporną i Pankiewicza zmieni się trasa linii 57. Autobusy będą kursować z ul. Marysińskiej ulicami Inflancką, Strykowską i Palki do ul. Źródłowej. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

SONDA

Czy zamknięcie Pankiewicza utrudni Ci poruszanie się po Łodzi?

Projekt pn. "Budowa i przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odc. od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury oraz budową połączenia tramwajowego wzdłuż ul. Strykowskiej z przystankiem ŁKA Łódź-Marysin" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.03.01.02-10-0008/17-00 zawartej w dniu 10 lipca 2018 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE