Remonty dróg na Starym Polesiu. Chcesz mieć na nie wpływ? Przyjdź na spotkanie

Do remontowej puli dróg dołączyły trzy ulice na Starym Polesiu: Gdańska, Zamenhofa i Skłodowskiej-Curie. O tym, jak będą wyglądać zdecydują mieszkańcy! Na spotkaniu 10 lipca łodzianie dostaną możliwość zgłoszenia swoich uwag.

Remonty dróg na Starym Polesiu
Remonty dróg na Starym Polesiu. Chcesz mieć na nie wpływ? Przyjdź na spotkanie

Równa nawierzchnia i proste chodniki to podstawa, ale może trzeba lepiej zorganizować miejsca parkingowe, zasadzić drzewa lub stworzyć trawnik czy postawić ławkę? Te i wiele innych kwestii, o których mieszkańcy danej ulicy wiedzą najlepiej, będzie można poruszyć na spotkaniu z urzędnikami, którzy planują w najbliższym czasie remont trzech poleskich ulic.

Spotkanie o remoncie Gdańskiej, Zamenhofa i Skłodowskiej-Curie odbędzie się w środę, 10 lipca o godz. 17:00. Urzędnicy będą czekać na mieszkańców pod XXI liceum u zbiegu Kopernika i Wólczańskiej. Będzie można poznać remontowe plany i wnieść swoje uwagi do przedstawionych pomysłów. Spotkanie zyska charakter warsztatowy, by razem z mieszkańcami wypracować nowy wygląd łódzkich ulic.

Do remontu przeznaczono trzy odcinki na Polesiu:

  • Gdańska od Kopernika do Mickiewicza,
  • Zamenhofa od Żeromskiego do Piotrkowskiej bez odcinka od Wólczańskiej do Kościuszki, który był niedawno remontowany,
  • Skłodowskiej-Curie od Żeromskiego do Wólczańskiej.

Drogi zyskają nowe jezdnie i chodniki w ramach obecnego układu drogi, bez długoterminowych inwestycji, ale w ramach kilkumiesięcznych remontów, aby zminimalizować utrudnienia i jak najszybciej uzyskać lepszą drogę.

ZOBACZ TAKŻE