Remonty nawierzchni na Brzezińskiej i Marysińskiej. Gdzie jeszcze? [ZDJĘCIA]

Pogoda nie sprzyja drogom. Zarząd Dróg i Transportu wykonuje kolejne remonty i naprawy, aby zabezpieczyć nawierzchnie.

Zarząd Dróg i Transportu wykonuje kolejne remonty i naprawy, aby zabezpieczyć nawierzchnie, fot. ŁÓDŹ.PL
8 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

W weekend, 15-16 stycznia, deszcz, a w minioną noc przymrozki. To najgorsze dla dróg połączenie, które powoduje dziury w drogach. Dlatego każdego dnia drogowcy zarówno zabezpieczają ubytki, jak i wykonują remonty cząstkowe nawierzchni.

Remonty na Brzezińskiej, Marysińskiej i nie tylko

W piątek, 13 stycznia, wykonano remont cząstkowy na ul. Młynarskiej oraz rozpoczęto naprawy na ul. Brzezińskiej w rejonie ul. Śnieżnej. W poniedziałek, 16 stycznia, prace na Brzezińskiej są kontynuowane. Ubytki zastąpi nowa nawierzchnia na odcinku przy centrum handlowym. W kolejnych dniach prace mają zostać wykonane w rejonie ul. Kerna w stronę ul. Janosika.

Ponadto remonty cząstkowe, polegające na wycięciu fragmentu nawierzchni i ułożeniu nowej, wykonywane są na ul. Marysińskiej. Wycięto duże połacie asfaltu, a następnie nowa nawierzchnia jeszcze dziś, 16 stycznia, pojawi się u zbiegu ul. Szklanej z ul. Marynarską i na przejściu z Marysińską, przy krańcówce autobusowej i na skrzyżowaniu z ul. Okopową. Kolejne remonty cząstkowe zaplanowano między innymi na ul. Żeromskiego, ul. Strykowskiej, czy ul. Targowej i ul. Tylnej.

Zabezpieczanie nawierzchni

Oprócz remontów cząstkowych wykonywane są też zabezpieczenia nawierzchni asfaltem lanym, aby zapewnić bezpieczny przejazd. Tego typu prace od początku roku wykonano w 76 lokalizacjach m.in.: na ul. Szczecińskiej, ul. Kurczaki, ul. Senatorskiej, ul. Lutomierskiej, ul. Tuszyńskiej, czy ul. Puszkina.

W najbliższych dniach prace planowane są na ul. Wielkopolskiej, ul. Dachowej, ul. Sieradzkiej, ul. Żmichowskiej, czy ul. Łukowej.

ZOBACZ TAKŻE