Rewitalizacja Włókienniczej 15. Jedyna taka elewacja w Łodzi! [ZDJĘCIA]

Dobiega końca rewitalizacja kamienicy przy Włókienniczej 15. Do wykonania zostały już ostatnie prace. Jak prezentuje się odnowiony budynek?

Modernizacja Włókienniczej 15 dobiega końca
Modernizacja Włókienniczej 15 dobiega końca, fot. Stef Brajter
13 zdjęć
Modernizacja Włókienniczej 15 dobiega końca
Modernizacja Włókienniczej 15 dobiega końca
Modernizacja Włókienniczej 15 dobiega końca
Modernizacja Włókienniczej 15 dobiega końca
Modernizacja Włókienniczej 15 dobiega końca
ZOBACZ
ZDJĘCIA (13)

– Ostatnie prace, jakie trzeba wykonać, to dokończenie prac przy elewacji północnej i klatki schodowej. Robotników zobaczymy również przy malowaniu oraz układaniu drewnianych elementów, a także przy kładzeniu płytek, gładzi i sufitów modułowych oraz osprzętu elektrycznego w lokalu gastronomicznym. Na wjeździe i podwórzu układana będzie kostka, a także stawiane elementy małej architektury. W ciągu kilku najbliższych dni rozpoczną się również prace nasadzeniowe – zapewnia Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Włókiennicza 15 po kompleksowej modernizacji

Budynek został całkowicie odnowiony oraz podłączony do centralnego ogrzewania. Powstało w nim 12 komfortowych mieszkań komunalnych oraz 2 nowoczesne lokale usługowe przeznaczone na wynajem. Po oddaniu do użytkowania na mieszkańców czekać będą lokale wyposażone w osobne kuchnie lub aneksy kuchenne. Łazienki zostaną w pełni wyposażone. 

Gruntownemu remontowi została poddana instalacja elektryczna, wodna oraz gazowa. Budynek uzyskał dostęp do sieci światłowodowej. Przed kamienicą znajdą się ławki, plac zabaw (z bezpieczną nawierzchnią) i trzepak. Nawierzchnia podwórza została wymieniona i odnowiona. 

Więcej zieleni w centrum Łodzi

Na wyznaczonych terenach zielonych zostaną posadzone krzewy i drzewa, a wokół nich będzie zasiany trawnik. Na altanie powstanie trejaż z roślinnością pnącą. Pojawią się tu 2 graby, 275 krzewów iglastych (cisy), 64 krzewów liściastych (róża okrywowa), a także liczne sadzonki traw ozdobnych.

Finał inwestycji przewidziano na kwiecień 2023 r., a jej wartość to ponad 6 mln zł.

SONDA

Podoba Ci się efekt modernizacji Włókienniczej 15?

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE