– Prowadzimy ostatnie prace wykończeniowe. Wokół nowej areny porządkujemy trawniki i sadzimy drzewa: sosny czarne, jarzęby pospolite, głóg pośredni. Zasadzimy blisko 40 drzew i 75 mkw. krzewów ligustru pospolitego. Przed nami prace porządkowe oraz montaż wiat sędziowskich – informuje Marek Iwanowski, kierownik robót.
Bieżnia wokół boiska
W ramach inwestycji o wartości 10 mln zł wykonano pełnowymiarową bieżnię poliuretanową o długości 400 m z sześcioma torami okrężnymi oraz ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich, trawiaste boisko piłkarskie z odprowadzeniem wody, kompletny zestaw skoczni, rzutni i profesjonalne oświetlenie.
Na torze biegowym udało się położyć już prawie cały tartan. Jest to nawierzchnia wysokiej jakości (fachowa nazwa: Conipur Vmax), na takiej samej rozgrywane są zawody Diamentowej Ligi na stadionie Louisa II w Monaco.
Miasto przygotowuje się do kontynuacji modernizacji infrastruktury RKS. Kolejnym wyzwaniem będzie przebudowa zdegradowanego technicznie i pozostającego od kilkudziesięciu lat w stanie surowym budynku, w którym ma powstać zaplecze administracyjno-szatniowe, internat oraz pomieszczenia odnowy biologicznej i rehabilitacji.
Baza olimpijczyków
RKS Łódź, pomimo fatalnego stanu technicznego swoich obiektów, jaki utrzymywał się w ostatnich latach, dochował się kilku świetnych zawodników. Oprócz olimpijczyka i multimedalisty mistrzostw świata (pięć krążków) i mistrzostw Europy (siedem) Adama Kszczota, w Igrzyskach Olimpijskich startowali także inni wychowankowie tego klubu: Marcin Krzywański (Sydney), Sylwester Bednarek (Rio de Janeiro), a także Mateusz Borkowski i Mateusz Rzeźniczak (obaj w Tokio).